The poweraudio Forum is managed by a team of tallented administrators that have made it their mission to offer projects, schematics, designs and their advice free of charge. By making a small donation you can aid in the further development and running costs of this community. We thank you for the support!
Forumul Poweraudio este manageriat de o echipa de administratori talentati care au misiunea de a furniza proiecte, scheme, schite si sfaturi in mod gratuit. Facand o donatie, puteti sa ajutati la dezvoltarea si acoperirea costurilor de operare si dezvoltare a acestei comunitati. Va multumim pentru ajutor!

forumpoweraudio.ro

>> Bine ati venit pe forumul Poweraudio - Cel mai mare forum PROaudio din Romania <<
Acum este Joi Mar 28, 2024 10:26 pm


Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 76 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Difuzoare McAuley
MesajScris: Mar Sep 05, 2006 10:42 am 
Neconectat
User

Membru din: Mie Mai 24, 2006 4:40 pm
Mesaje: 59
Difuzoarele le am mai de mult, nu le-am cumparat din magazin, le am de la cineva care lucreaza la Stage Expert.


http://www.sharemyfotos.com/gsmstar2000/a455/00000001


Sus
 Profil  
 


 Subiectul mesajului:
MesajScris: Lun Sep 11, 2006 9:32 pm 
Neconectat
Moderator
Moderator
Avatar utilizator

Membru din: Joi Iul 06, 2006 7:41 pm
Mesaje: 1385
Localitate: Iasi
intradevar superbe ... daca ai rabdare, se poate ... eu unul nu cred ca as fi avut rabdare sa aplic atatea straturi si sa las si o saptamana sa se usuce dupa fiecare strat :D


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Mar Sep 12, 2006 9:40 am 
Neconectat
User

Membru din: Mie Mai 24, 2006 4:40 pm
Mesaje: 59
Mercic man, din pacate stau cam prost cu timpul dar cum reushesc sa le termin am sa postez pozele cu ele gata, mai trebuie sa cumpar dif-urile plasele de protectie, mufele si sa le montez.....

Imediat ce le termin am sa postez poze pe forum......


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Aplicare material fonoabsorbant
MesajScris: Lun Oct 09, 2006 10:07 am 
Neconectat
User

Membru din: Mie Mai 24, 2006 4:40 pm
Mesaje: 59
http://www.sharemyfotos.com/gsmstar2000/gallery477


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Lun Oct 09, 2006 10:20 am 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Lun Apr 24, 2006 3:49 pm
Mesaje: 858
Localitate: onesti
ma asteptam sa vad niste poze cu boxa pe dinafara nu pe dinauntru :cry:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Finalizare proiect, incepere faza 2
MesajScris: Vin Dec 15, 2006 5:26 pm 
Neconectat
User

Membru din: Mie Mai 24, 2006 4:40 pm
Mesaje: 59
http://www.sharemyfotos.com/gsmstar2000/gallery504

In sfarsit am reushit sa achizitionez dif-urile....... Insa am mers pe varianta RCF LF18N401 pentru ca le-am ascultat inaite pe incintele acestea si suna demential......(sper sa nu se supere prea tare Mr. Nexus).... Iar alt motiv este faptul ca au numai 9kg bucata fata de cele 18 ale lui sd18el care adaugate incintelor ar fi contat foarte mult...(Stau la etajul 6)..

Oricum proiectul se va modifica, si anume instalatia va fi compusa din 4 bucati subwoofer 18'' (lf18n401) + 2 sateliti RCF4PRO6001 (incinte active 2x12'' bas + 1x8 medii + 1x2'' inalte 950w rms) voi posta poze din toate etapele constructiei..

PS Duminica 17 12 2006 voi testa dif-urile pe cele doua incinte contruite deja.... Detalii saptamana viitoare.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Sâm Dec 16, 2006 7:22 pm 
Felicitari pentru achizitia ta!, tot m-am topit cand am vazut pozele :wink: si sa le folosesti sanatos si sa le pui la munca, virgula, cat de repede poti :wink:

Cred ca o sa iasa ceva frumos, pacat ca stai asa departe :( ca as da o tura sa le vad cum suna la sfarsit.

iar s-a pomenit de sd18 si n401 8) , iar o sa inceapa ceva? :lol:


Sus
  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Sâm Dec 16, 2006 7:33 pm 
Neconectat
Director General 0766332366
Director General  0766332366
Avatar utilizator

Membru din: Joi Oct 27, 2005 7:33 pm
Mesaje: 19817
Localitate: La sediu
adiRCF

nope


gsmstar2000@yahoo.com


sa le folosesti sanatos si sa-ti aduca cat mai mult profit in anul care vine :wink:

daca stiam ca vrei pe neo, puteam sa-ti ofer P-18N, care este echivalent cu ce ai tu acolo

_________________
ing. Mircea Bartic
Director general

Poweraudio Romania
Drumul Tarpiului, Nr.30, Bistrita, Jud. Bistrita-Nasaud
Telefon: 0766332366
E-mail: office@poweraudio.ro
www.poweraudio.ro
facebook.com/poweraudio.romania


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Dum Dec 17, 2006 2:03 am 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Dum Noi 06, 2005 7:29 pm
Mesaje: 1579
Localitate: Cluj
Apropo nex, putin offtopic, dar pune poze si cu p18N, ca nu am vazut poze cu el... :roll:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Dum Dec 17, 2006 2:26 am 
@gsmstar2000

Eu numai acuma vad ca ai 2 Pro 6001 :shock: , sunt dementiale.

Am fost la o nunta de vreo 3-400 persoane in aer liber in vizita (la tzara sub un cort :lol: )si era o singura bucata pusa pe ceva masa si efectiv suna de rupea pamantul si era data undeva la 70 la suta. Suna taragotul si vioara pe media aia de am crezut ca sunt in rai..

tu ce parere ai de ele?
Oare o sa imi zambeasca Dumnezeu vreodata? :lol:


Sus
  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Dum Dec 17, 2006 12:58 pm 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Lun Sep 18, 2006 7:34 pm
Mesaje: 277
Localitate: Suceava
Cred ca daca ar fi interesant de format o echipa intre Nexus si gsmstar2000 nu? Si poate ca ar fi si mai interesant ca ei sa puna bazele unei mari linii de productie la noi, intr-o "fabricuta" asa cam cum au cei de la PAcoustic, sa vina si strainii sa cumpere boxe adevarate si profesionale "made in Romania".

Si bineinteles sa am si eu un servici acolo :lol:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Dum Dec 17, 2006 1:14 pm 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Dum Noi 06, 2005 7:29 pm
Mesaje: 1579
Localitate: Cluj
Deja s-au pus bazele unei astfel de firma si nex face parte din ea :lol: :lol: :lol:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Dum Dec 17, 2006 3:05 pm 
Neconectat
Director General 0766332366
Director General  0766332366
Avatar utilizator

Membru din: Joi Oct 27, 2005 7:33 pm
Mesaje: 19817
Localitate: La sediu
george scrie:
Cred ca daca ar fi interesant de format o echipa intre Nexus si gsmstar2000 nu? Si poate ca ar fi si mai interesant ca ei sa puna bazele unei mari linii de productie la noi, intr-o "fabricuta" asa cam cum au cei de la PAcoustic, sa vina si strainii sa cumpere boxe adevarate si profesionale "made in Romania".

Si bineinteles sa am si eu un servici acolo :lol:


presupun ca nu ai vizitat site-ul marcii noastre de boxe 8)

www.nexus-acoustics.ro

_________________
ing. Mircea Bartic
Director general

Poweraudio Romania
Drumul Tarpiului, Nr.30, Bistrita, Jud. Bistrita-Nasaud
Telefon: 0766332366
E-mail: office@poweraudio.ro
www.poweraudio.ro
facebook.com/poweraudio.romania


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Salutare tuturor
MesajScris: Lun Dec 18, 2006 10:20 am 
Neconectat
User

Membru din: Mie Mai 24, 2006 4:40 pm
Mesaje: 59
Domnilor am reusit sa probez duminica un singur dif (pe amandoua,sau pe toate patru tre sa merg undeva departe de civilizatie ca sa le pot proba :) ) Ideea este ca inca mai am un zambet pe fata, pur si simplu suna devastator, desi nu am reusit sa urc amplificatorul decat la 50% din putere, pur si simplu mi-a fost frica sa nu sparg geamurile casei mele si ale vecinilor, am folosit un amplificator Matrix STR2400 pus in punte (3000W).

Bas-ul a fost probat impreuna cu doi sateliti RCF ART500A, la 50% din putere am reusit sa scot lumea in strada (desi am fost la curte in aer liber si a fost duminica).

Multam Mr. Nexus ptr. intelegere.

P.S. Incintele vor fi refacute din placaj stratificat de mesteacan, asa ca incintele deja existente vor fi scoase la licitatie......


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Lun Dec 18, 2006 3:07 pm 
fata de sd18 cum suna? 8) Ai facut o comparatie? Acuma tu esti singurul om "neutru" ce ne poate spune...

p.s. puteai sa scrii si aici ultima fraza din pm :lol:


Sus
  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 76 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6  Următorul

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Google [Bot] şi 7 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România