The poweraudio Forum is managed by a team of tallented administrators that have made it their mission to offer projects, schematics, designs and their advice free of charge. By making a small donation you can aid in the further development and running costs of this community. We thank you for the support!
Forumul Poweraudio este manageriat de o echipa de administratori talentati care au misiunea de a furniza proiecte, scheme, schite si sfaturi in mod gratuit. Facand o donatie, puteti sa ajutati la dezvoltarea si acoperirea costurilor de operare si dezvoltare a acestei comunitati. Va multumim pentru ajutor!

forumpoweraudio.ro

>> Bine ati venit pe forumul Poweraudio - Cel mai mare forum PROaudio din Romania <<
Acum este Joi Mar 28, 2024 9:13 pm


Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 7 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Cases combo
MesajScris: Vin Iun 25, 2010 8:34 pm 
Neconectat
User

Membru din: Joi Iun 18, 2009 4:39 pm
Mesaje: 106
Localitate: ramnicu sarat
Am vazut ca despre constructia incintelor gasim multe detalii dar cand este vorba de un cases nu prea gasim asa ca m-am gandit sa dau cateva idei poate mai vine si altcineva cu completari.
Eu acum am construit un cases combo pentru un dual player un mixer micut un efect si un amplificator.Este construit din osb vopsit cu insonorizant.Are 4 unitati si jumatate dar mai multe detalii dupa fiecare poza.
Imagine
Imagine
Imagine

Dupa cum se vede in imaginile de mai sus am taiat osb-ul la dimensiunile dorite si l-am prins cu popnituri de profilul de aluminiu ( costa 5 lei metru).

Imagine
Imagine

Pe interior ma dat cu montaj chit pentru o mai buna rezistenta si fixare.

Imagine
Dupa vopsire si montare pufere

Imagine
Imagine
Imagine
In ultimele poze se vede capacul culisant ce sta si pe post de suport laptop.In spatiul liber am sa bag amplificatorul pa 200 dar momentan il am montat in alt cases.Ce pot sa mai spun .....este destul de usor are in jur de 2.5kg cand am timp am sa ii adaug si un capac in fata dar asta altadata.
Astept parerile voastre si veniti cu idei si poze.


Sus
 Profil  
 


 Subiectul mesajului:
MesajScris: Vin Iun 25, 2010 9:00 pm 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Lun Iul 20, 2009 6:55 pm
Mesaje: 472
Localitate: Timisoara
Arata bine de tot.
Imi place ideea cu capacul acela care e si suport de laptop doar ca tare cred ca va fi cam greu de umblat la mixer, la butoanele superioare.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Vin Iun 25, 2010 9:23 pm 
Neconectat
User

Membru din: Joi Iun 18, 2009 4:39 pm
Mesaje: 106
Localitate: ramnicu sarat
Culseaza si mai mult dar atat l-am lasat cand am facut poza


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Vin Iun 25, 2010 9:40 pm 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Sâm Feb 03, 2007 8:24 pm
Mesaje: 890
Localitate: Bistrita
Felicitari.
Si eu ma gandesc de o vreme la asa ceva, dar inca nu am ramas la un anume setup.
E interesant ce ai construit tu acolo, dar mai trebuie sa lucrezi la finisaje putin.

_________________
Imagine

www.md-events.tk

***Scarface***


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Sâm Iun 26, 2010 9:07 am 
Neconectat
Ultramoderator
Ultramoderator
Avatar utilizator

Membru din: Dum Apr 12, 2009 5:30 pm
Mesaje: 589
Localitate: Urziceni
Felicitari! Arata super bine. Acelasi pret pentru profilul de aluminiu este si la mine in oras (30 lei bara de 6m). Inainte sa imi construiesc si eu case-ul pentru playere CDJ chiar verificam site-uri care produc ceva asemanator cu al tau. Am o rugaminte la tine, daca poti posta o poza de la suprafata OSB-ului vopsit... ma intereseaza cum se vede vopseaua aplicata pe el.
Multumesc!

_________________
Marco , Deejay Marco !!!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Sâm Iun 26, 2010 1:15 pm 
Neconectat
User

Membru din: Joi Iun 18, 2009 4:39 pm
Mesaje: 106
Localitate: ramnicu sarat
Da era mult de lucru la finisaje dar nu am timp l-am facut in 4 ore ..........vopseaua este un amestec de insonorizant auto,vopsea lucioasa si antifon cauciucat.Am incercat sa nu amplic prea multa ca sa iasa in evidenta si modelul osb-ului dand o tenta de piele ecologica asa cum se folosesc la amplificatoarele combo.Am sa mai revin si cu alte proiecte pentru cases.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Sâm Iun 26, 2010 1:57 pm 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Mie Apr 28, 2010 8:08 pm
Mesaje: 285
Localitate: Galati
deejaymarco scrie:
Acelasi pret pentru profilul de aluminiu este si la mine in oras (30 lei bara de 6m).


Chiar e asa de ieftin? Eu am gasit in pracktiker 2 m la 25 ron *este de 1,5 /1,5 cm si vreo 2 mm gros in carne) Oricum e mult ce am vazut io.Chiar te rog..da-mi un pm cu id-ul tau ca vreau sa te rog ceva.Merci


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 7 mesaje ] 

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România