The poweraudio Forum is managed by a team of tallented administrators that have made it their mission to offer projects, schematics, designs and their advice free of charge. By making a small donation you can aid in the further development and running costs of this community. We thank you for the support!
Forumul Poweraudio este manageriat de o echipa de administratori talentati care au misiunea de a furniza proiecte, scheme, schite si sfaturi in mod gratuit. Facand o donatie, puteti sa ajutati la dezvoltarea si acoperirea costurilor de operare si dezvoltare a acestei comunitati. Va multumim pentru ajutor!

forumpoweraudio.ro

>> Bine ati venit pe forumul Poweraudio - Cel mai mare forum PROaudio din Romania <<
Acum este Joi Mar 28, 2024 2:57 pm


Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 15 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Inchiriere sunet 18000 RMS Romania
MesajScris: Lun Mar 14, 2011 1:59 pm 
Neconectat
User

Membru din: Lun Mar 14, 2011 12:52 pm
Mesaje: 5
Buna ziua,

Suntem un brand nou infiintat de evenimente si ne intereseaza inchirierea unui sistem de sunet cu putere de 18.000 de RMS ( 11.000 hi + med si 7000 low ) . Dupa indelungi cautari pe internet , nu am gasit nici o firma care sa onoreze cerintele noastre in Romania . Singura posibila sursa de informatii am gasit-o pe forumul dumneavoastra si prin urmare va prezint cererile.

Cerintele noastre sunt : - sistemul sa fie FUNKTION ONE sau nu foarte departat ca si calitate de acesta .
- 18.000 wati RMS din care 11.000 HI /MED si 7000 Bass .
- disponibilitatea firmei de a asigura constant ( in fiecare saptamana pe o durata de 1-2
zile ) inchirierea , transportul si montarea sistemului la locatie (care va fi alta la fiecare
event , in fiecare saptamana, pe o raza de 50 km de Timisoara pentru inceput )
- preferabil ca firma sa aiba sediul in orasul Timisoara , Romania .
- nu este obligatoriu ca partea contractanta sa fie firma , persoanele fizice sunt
acceptate daca pot onora cererea .

Orice informatie spre atingerea scopului nostru este foarte apreciata .
In cazul in care nu exista firma care sa poata realiza ce am enumerat mai sus pe teritoriul Timisoarei iar daca nu ,Romaniei , ne intereseaza de asemenea un retailer care sa ne poata vinde sistemul prezentat anterior.
Va multumesc pentru timpul dumneavoastra si va doresc o zi buna in continuare .

Dl . - Tanasa



Nota : Informatii de contact nu sunt oferite , acest forum va fi monitorizat de cate un reprezentant al echipei noastre .


Sus
 Profil  
 


 Subiectul mesajului: Re: Inchiriere sunet 18000 RMS Romania
MesajScris: Joi Mar 17, 2011 5:04 am 
Neconectat
Ultramoderator
Ultramoderator
Avatar utilizator

Membru din: Dum Iul 04, 2010 3:36 pm
Mesaje: 2679
Localitate: Bucuresti Romania
Parerea mea este ca pierdeti vremea cu speranta ca cineva sa cumpere ceea ce va trebuie iar Dvoastra sa inchiriati.......... mai realist ar fi sa faceti un credit / leasing si va dotati cu absolut tot ce va doriti................ daca sunteti un bun manager , si mai aveti si noroc , totul va fi in regula . Daca nu , nu .


Ar putea fi posibil , in limita rezervei ca acel sistem de sonorizare nu va fi Function One , ci manufacturat in Romania sau DIY . In Romania exista un potential destul de mare , suficient Know-How si experienta pentru constructia unui sistem de nivelul pretentiilor Dvoastra , merita studiat si acest aspect . Exista o firma in Romania care poate produce la un inalt nivel tehnologic echipament de sonorizare destul de aproape de Timisoara ( in Turnu Severin ) si probabil ca se justifica sa faceti un drum pana acolo . Daca faceti o scurta lectura pe forum , veti constata ca toti clientii acelei firme au o parere buna despre colaborarea cu profesionistii de acolo , si sunt foarte multumiti de produsele achizitionate . Merita incercat , parerea mea . Oricum va urez succes !

_________________
Excelența face diferența

High
Performance Un produs unicat de o calitate deosebita si construit din pasiune
Audio


Leonardo Fibonacci : F(n) = F(n–1) + F(n–2)


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Inchiriere sunet 18000 RMS Romania
MesajScris: Lun Apr 04, 2011 8:24 pm 
Neconectat
User

Membru din: Lun Mar 14, 2011 12:52 pm
Mesaje: 5
multumesc pentru cuvinte , dar la noi functioneaza principiul calitate si nu cantitate.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Inchiriere sunet 18000 RMS Romania
MesajScris: Lun Apr 04, 2011 8:27 pm 
Neconectat
User

Membru din: Lun Mar 14, 2011 12:52 pm
Mesaje: 5
plus ca este mult mai convenabila in acest moment o colaborare decat o investitie in acest sens .


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Inchiriere sunet 18000 RMS Romania
MesajScris: Mar Apr 05, 2011 5:52 pm 
Neconectat
Ultramoderator
Ultramoderator
Avatar utilizator

Membru din: Vin Oct 28, 2005 10:31 pm
Mesaje: 1144
Localitate: Constanta
Eu daca asi avea acel sistem, in 3-4 inchirieri mi-asi scoate banii pe el.
Sigur este ca nu aveti certitudinea ca ceea ce urmeaza sa faceti este rentabil,
altfel va era muuuuult mai convenabil sa cumparati.

_________________
MIXCLOUD - SOUNDCLOUD - FACEBOOK


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Inchiriere sunet 18000 RMS Romania
MesajScris: Mar Apr 05, 2011 7:20 pm 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Joi Mar 20, 2008 2:33 pm
Mesaje: 1962
Localitate: Iashingtown
Iordache Ionut scrie:
Eu daca asi avea acel sistem, in 3-4 inchirieri mi-asi scoate banii pe el.
Sigur este ca nu aveti certitudinea ca ceea ce urmeaza sa faceti este rentabil,
altfel va era muuuuult mai convenabil sa cumparati.


tu cati bani crezi ca poti lua pentru o astfel de inchirirere?
toti organizatorii se trag pe cur si cauta sa plateasca cat mai putin, negociaza pana o dau in nesimtire
asta e industria!

daca ar fi asa simplu cum zici tu, oricare "mare afacerist" s-ar scarpina de vreo jdemii de euro sa-i investeasca intr-o instalatie si apoi din 3-4 inchirirei sa-si scoata banii pe ea

_________________
aka. adi_0l06


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Inchiriere sunet 18000 RMS Romania
MesajScris: Mie Apr 06, 2011 8:37 am 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Sâm Mar 31, 2007 12:47 pm
Mesaje: 204
Localitate: Simeria, Jud. Hunedoara
viewtopic.php?f=38&t=8660
Acesta este sistemul pe care il putem pune la dispozitie: 8 subwoofere cu sd18el, 4 woofere cu c15-600el, 10 coaxiale sn12mb+wn-d72, 6 monitoare 15"+1". Amplificare: 3 XP5000, 2 XP3000, 2 XP2000, 2 DAPaudio P1200


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Inchiriere sunet 18000 RMS Romania
MesajScris: Mie Apr 06, 2011 4:53 pm 
Neconectat
User

Membru din: Lun Mar 14, 2011 12:52 pm
Mesaje: 5
Iordache Ionut scrie:
Sigur este ca nu aveti certitudinea ca ceea ce urmeaza sa faceti este rentabil,
altfel va era muuuuult mai convenabil sa cumparati.





Foarte corecta afirmatia dumneavoastra , ceea ce dorim noi sa facem nu se apropie ..........de nimic facut vreodata in Romania , din aceasta cauza nu putem estima nimic . Conceptul merge atat de departe incat ne propunem sa educam oamenii intr-o anumita directie . Si asta o sa se intample fara NICI un compromis , si cu multi bani pierduti pe termen scurt .
Pe scurt : vrem sa invatam oamenii sa se simta bine din nou renuntand la toate regulile , ideile , conceptiile existente .

si nu vrem sa facem bani .

Suna foarte ciudat , dar e adevarat . Oameni care au bani de pierdut pentru ca sa invete alti oameni cum ar trebui sa fie .


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Inchiriere sunet 18000 RMS Romania
MesajScris: Mie Apr 06, 2011 4:59 pm 
Neconectat
User

Membru din: Lun Mar 14, 2011 12:52 pm
Mesaje: 5
Iordache Ionut scrie:
toti organizatorii se trag pe cur si cauta sa plateasca cat mai putin, negociaza pana o dau in nesimtire
asta e industria!

daca ar fi asa simplu cum zici tu, oricare "mare afacerist" s-ar scarpina de vreo jdemii de euro sa-i investeasca intr-o instalatie si apoi din 3-4 inchirirei sa-si scoata banii pe ea





Noi nu facem parte din industrie .
Noi dispretuim industria .
Noi nu evitam sa platim valoarea reala a celui mai important serviciu dintr'un eveniment : SUNETUL .


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Inchiriere sunet 18000 RMS Romania
MesajScris: Mie Apr 06, 2011 6:56 pm 
Neconectat
User

Membru din: Vin Noi 18, 2005 8:32 am
Mesaje: 629
Localitate: timisoara
oferta lui ovidiu este de luat in seama.
Parerea mea.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Inchiriere sunet 18000 RMS Romania
MesajScris: Joi Apr 07, 2011 12:04 am 
Neconectat
User

Membru din: Sâm Mar 28, 2009 10:15 pm
Mesaje: 518
Localitate: Bucuresti
Ion Inspirescu scrie:
Iordache Ionut scrie:
toti organizatorii se trag pe cur si cauta sa plateasca cat mai putin, negociaza pana o dau in nesimtire
asta e industria!

daca ar fi asa simplu cum zici tu, oricare "mare afacerist" s-ar scarpina de vreo jdemii de euro sa-i investeasca intr-o instalatie si apoi din 3-4 inchirirei sa-si scoata banii pe ea





Noi nu facem parte din industrie .
Noi dispretuim industria .
Noi nu evitam sa platim valoarea reala a celui mai important serviciu dintr'un eveniment : SUNETUL .


traiasca partidu' !
Asta miroase a campanie electorala !


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Inchiriere sunet 18000 RMS Romania
MesajScris: Joi Apr 07, 2011 3:28 am 
Neconectat
User

Membru din: Joi Apr 09, 2009 11:30 am
Mesaje: 60
Localitate: timisoara
Buna ziua va recomand cu caldura sa apelati la serviciile firmei SC Music Service SRL , suntem o firma cu experienta in domeniul sonorizarilor de anvergura si avem sediul in Timisoara . datele de contact le veti gasi postate pe siteul nostru http://WWW.MUSICSERVICE.RO , deasemenea puteti observa cateva dintre evenimentele sustinute technic de firma noastra la urmatorul link: http://www.musicservice.ro/rental/galerie.html . Va multumesc si astept cu nerabdare sa ne contactatii. Beni Ceteras.

_________________
www.musicservice.ro


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Inchiriere sunet 18000 RMS Romania
MesajScris: Mie Sep 27, 2017 12:54 am 
Neconectat
User

Membru din: Mie Sep 27, 2017 12:52 am
Mesaje: 2
Ion Inspirescu scrie:
Iordache Ionut scrie:
Sigur este ca nu aveti certitudinea ca ceea ce urmeaza sa faceti este rentabil,
altfel va era muuuuult mai convenabil sa cumparati.





Foarte corecta afirmatia dumneavoastra , ceea ce dorim noi sa facem nu se apropie ..........de nimic facut vreodata in Romania , din aceasta cauza nu putem estima nimic . Conceptul merge atat de departe incat ne propunem sa educam oamenii intr-o anumita directie . Si asta o sa se intample fara NICI un compromis , si cu multi bani pierduti pe termen scurt .
Pe scurt : vrem sa invatam oamenii sa se simta bine din nou renuntand la toate regulile , ideile , conceptiile existente .

si nu vrem sa facem bani .

Suna foarte ciudat , dar e adevarat . Oameni care au bani de pierdut pentru ca sa invete alti oameni cum ar trebui sa fie .


Si ati reusit!
Bafta in contunuare Inspirescu-le, Cius!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Inchiriere sunet 18000 RMS Romania
MesajScris: Mie Sep 27, 2017 7:52 pm 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Lun Mai 26, 2008 7:20 pm
Mesaje: 159
Localitate: BAIA MARE
zam.firescu scrie:
Ion Inspirescu scrie:
Iordache Ionut scrie:
Sigur este ca nu aveti certitudinea ca ceea ce urmeaza sa faceti este rentabil,
altfel va era muuuuult mai convenabil sa cumparati.





Foarte corecta afirmatia dumneavoastra , ceea ce dorim noi sa facem nu se apropie ..........de nimic facut vreodata in Romania , din aceasta cauza nu putem estima nimic . Conceptul merge atat de departe incat ne propunem sa educam oamenii intr-o anumita directie . Si asta o sa se intample fara NICI un compromis , si cu multi bani pierduti pe termen scurt .
Pe scurt : vrem sa invatam oamenii sa se simta bine din nou renuntand la toate regulile , ideile , conceptiile existente .

si nu vrem sa facem bani .

Suna foarte ciudat , dar e adevarat . Oameni care au bani de pierdut pentru ca sa invete alti oameni cum ar trebui sa fie .


Si ati reusit!
Bafta in contunuare Inspirescu-le, Cius!



Se poate detalia?


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Inchiriere sunet 18000 RMS Romania
MesajScris: Sâm Sep 08, 2018 1:23 pm 
Neconectat
User

Membru din: Mie Sep 27, 2017 12:52 am
Mesaje: 2
[quote="Ban_Andrei"


Se poate detalia?[/quote]
Omul a dat startul la ceva ce nici nu se concepea in Romania in 2011 și a deschis drumul unei noi industrii și prin asta va forma o întreaga generație

L. E. https://youtu.be/g4V9LgmdZ6A
https://youtu.be/x0_AOl0v7fI


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 15 mesaje ] 

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 14 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România