The poweraudio Forum is managed by a team of tallented administrators that have made it their mission to offer projects, schematics, designs and their advice free of charge. By making a small donation you can aid in the further development and running costs of this community. We thank you for the support!
Forumul Poweraudio este manageriat de o echipa de administratori talentati care au misiunea de a furniza proiecte, scheme, schite si sfaturi in mod gratuit. Facand o donatie, puteti sa ajutati la dezvoltarea si acoperirea costurilor de operare si dezvoltare a acestei comunitati. Va multumim pentru ajutor!

forumpoweraudio.ro

>> Bine ati venit pe forumul Poweraudio - Cel mai mare forum PROaudio din Romania <<
Acum este Joi Mar 28, 2024 12:54 pm


Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 17 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: problema cu userul giubega
MesajScris: Vin Sep 11, 2009 3:01 pm 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Sâm Iul 21, 2007 1:45 pm
Mesaje: 84
Localitate: Oradea
Sa incep cu inceputul: Domnul Giubega a vrut sa cumpere de la mine doua flanse de stative, le-am trimis prin posta, dupa o luna am primit coletul inapoi pentru ca nu l-a ridicat nimeni. Problema e ca am platit transportul dus-intors degeaba, iar cu domnul Giubega nu pot sa vorbesc deoarece nu-mi raspunde pe messenger, desi i-am lasat mai multe mesaje. Sper sa putem lamuri problema aici pe forum.. sper sa fie o neintelegere si nu o fapta facuta cu rea intentie. Astept raspuns de la domnul Giubega.


Sus
 Profil  
 


 Subiectul mesajului:
MesajScris: Dum Sep 13, 2009 1:30 pm 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Vin Iul 18, 2008 7:48 am
Mesaje: 1989
Localitate: Odorheiu(Hr)
Nici eu nu vad pe mess! A mers undeva?

_________________
Imagine


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Lun Sep 14, 2009 9:42 am 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Sâm Iul 21, 2007 1:45 pm
Mesaje: 84
Localitate: Oradea
Eu l-am vazut zilele trecute pe mess dar nu mi-a scris inapoi.. asta este . Se pare ca nu vrea sa ne spuna care-i treaba :?


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Lun Sep 14, 2009 9:36 pm 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Vin Iul 18, 2008 7:48 am
Mesaje: 1989
Localitate: Odorheiu(Hr)
Pai..am vorbit cu el..mie se pare ca este un om serios!

Cred ca n-are bani,momentan,sau asa ceva :?

_________________
Imagine


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Mar Sep 15, 2009 11:08 am 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Sâm Iul 21, 2007 1:45 pm
Mesaje: 84
Localitate: Oradea
ok,nu are bani momentan,dar totusi.. sa imi spuna omul sa nu le trimit aiurea.

p.s. Mpro ai mesaj privat :)


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Mar Mar 09, 2010 6:10 pm 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Joi Sep 03, 2009 9:56 am
Mesaje: 45
Localitate: horezu , valcea
Scuzati ca nu am raspuns mai demult.Nu era vorba de banii Mpro pt ca acel colet facea 15 ron cu tot cu transport erau niste flanse de stativ... cam mult tatraboi pt nimic.Iam spus si lui nhorbey ca nu am primit un aviz de la posta si din cauza aceasta nu am ridicat coletul...Ciudat pt 15 ron sa strici imaginea unui user,presupun ca acum nu o sa se mai faca afaceri cu mine dar asta e, poate sunt useri care inteleg situatia .Multumesc Mpro pt sustinere.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Mar Mar 09, 2010 8:42 pm 
Neconectat
Admin
Admin
Avatar utilizator

Membru din: Dum Oct 30, 2005 12:35 pm
Mesaje: 1819
Localitate: Tr.Severin
Ok, nu ai primit avizarea, dar nu ştiai că omul ţi-a trimis un colet ?

Nu este vorba despre bani, ci despre respectul pentru munca unui om care face un ambalaj, dă telefoane, se agită, iar la sfârşit mai şi este taxat cu un dus întors.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Mie Mar 10, 2010 12:22 am 
Neconectat
Moderator
Moderator
Avatar utilizator

Membru din: Vin Dec 21, 2007 7:30 pm
Mesaje: 224
Localitate: Bucuresti
Daca esti un user serios asa cum susti, te duceai la posta sa intrebi de colet, odata ce stiai ca ti la trimis. Nici eu nu primesc mereu instiintarile, dar dupa 3-4 zile ma duc la posta si intreb de el; instintariile se mai pot pierde, uita, etc.... Suntem in Romania, asa ca nu te poti baza pe asa ceva, dar pe increderea unei persoane da.

Cel putin, parerea mea, ar trebui sa ii trimiti omului bani pe taxele postale care le-a platit.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Mie Mar 10, 2010 8:42 am 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Vin Iul 18, 2008 7:48 am
Mesaje: 1989
Localitate: Odorheiu(Hr)
Eu n-am avut probleme cu "aviz"-urile , am primit in fiecare data cand a trimis cineva colete. Saptamanal, vand-cumpar-schimb cva scula audio.

De multe cazuri am avut probleme cu Posta Romana, am primit produse lovite. Cu curieratii, niciodata. Eu lucrez cu Fun Curier,si cu Urgent Curier,Nemo Express. Cel mai rapid este Urgent Curierul. Fun Curier-Nemo , mai lasa de dorit.

_________________
Imagine


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Mie Mar 10, 2010 9:24 am 
Neconectat
User

Membru din: Mie Ian 20, 2010 8:29 pm
Mesaje: 79
De la posta "ROMANEASCA" te astepti la orice si pentru 15 lei( 2 flanse) se face atat taraboi. Lasa de la tine giubega si o sa vezi ca e mai bine.
Ce-i drept eu pana acum nu am avut nici o problema cu posta dar nu se stie niciodata... doar au fost atatea cazuri..
Da-i omului 15 lei si gata ca nu o fi o avere.....


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Mie Mar 10, 2010 4:25 pm 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Joi Sep 03, 2009 9:56 am
Mesaje: 45
Localitate: horezu , valcea
i-am propus lui nhorbey sa ii dau banii dar a zis ca nu e nevoie,poate confirma si el.La posta am fost dupa 3 zile dar nu venise nimic,recunosc ca dupa nu m-am mai dus :roll:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Joi Mar 11, 2010 7:19 pm 
Neconectat
User

Membru din: Vin Oct 23, 2009 7:48 pm
Mesaje: 12
Localitate: cluj
userul giubega e serios, i-am vandut si eu ceva si nu am avut probleme


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Joi Mar 11, 2010 10:07 pm 
Neconectat
User

Membru din: Mie Ian 20, 2010 8:29 pm
Mesaje: 79
Daca el nu a vrut banii si nu ti-a venit instiintare ca ai primit ceva si ai fost si la posta dupa 3 zile nu cred ca mai sunt probleme......
Nu a vrut banii deci nu trebuia sa mai faca tam-tam.... parerea mea.. acum fiecare cu gusturile lui.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Joi Mar 11, 2010 10:27 pm 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Sâm Iul 21, 2007 1:45 pm
Mesaje: 84
Localitate: Oradea
cretuady88 topicul l-am facut pentru ca nu imi raspundea la pm-uri sau pe messenger in August, dupa ce mi-a venit coletul inapoi pentru ca nu l-a ridicat nimeni.
In Noiembrie mi-a scris ca a fost o greseala, ca nu a primit aviz de la posta.
Tie ti se pare normal sa afli dupa 3 luni ca nu a primit avizul?
:roll:

In fine, asta e.

p.S. cred ca ar trebui inchis topicul pentru ca nu mai are rost sa filozofam aiurea.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Joi Mar 11, 2010 11:10 pm 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Vin Iul 18, 2008 7:48 am
Mesaje: 1989
Localitate: Odorheiu(Hr)
La mine nu exista sa ceva! Daca a sosit avizu, merg imediat la posta sa iau marfa. Daca n-am primit , la maxim 24 de ore , apelez..trimit mail-uri..dca nu raspunde, merge negativul! :twisted: Daca am comandat ceva, sunt pe faza si astept coletul cu nerabdare :D Este valabil si daca eu trimit ceva, dca nu primesc nici un semn/raspuns , apelez omu..care e treaba..a sosit marfa, ce e.. :) Asa e ok, nu?Asa trebe..

_________________
Imagine


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 17 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2  Următorul

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 8 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România