The poweraudio Forum is managed by a team of tallented administrators that have made it their mission to offer projects, schematics, designs and their advice free of charge. By making a small donation you can aid in the further development and running costs of this community. We thank you for the support!
Forumul Poweraudio este manageriat de o echipa de administratori talentati care au misiunea de a furniza proiecte, scheme, schite si sfaturi in mod gratuit. Facand o donatie, puteti sa ajutati la dezvoltarea si acoperirea costurilor de operare si dezvoltare a acestei comunitati. Va multumim pentru ajutor!

forumpoweraudio.ro

>> Bine ati venit pe forumul Poweraudio - Cel mai mare forum PROaudio din Romania <<
Acum este Vin Mar 29, 2024 3:39 am


Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 8 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: hp15s ars
MesajScris: Vin Feb 03, 2012 12:55 pm 
Neconectat
User

Membru din: Lun Aug 11, 2008 10:58 pm
Mesaje: 66
Localitate: Rm. Valcea
salut... am 2 fullrange-uri cu hp15s si driver pad52. Le-am avut date cuiva la un majorat pt ca eu eram plecat din oras.. si acum cand am venit acasa le-am verificat si sunt arse hp-urile.... acum prima intrebare ar fi .. oare de ce nu s-au ars beculetzele de la filtre.. nu asta era rolul lor?.... si a 2-a intrebare ar fi se merita sa le dau cuiva sa le rebobineze ?.. se vor auzi la fel? multumesc!


Sus
 Profil  
 


 Subiectul mesajului: Re: hp15s ars
MesajScris: Vin Feb 03, 2012 2:41 pm 
Neconectat
User

Membru din: Joi Dec 16, 2010 9:51 pm
Mesaje: 58
Localitate: Constanta
Macar iti plateste reparatia ciobanul care le-a ars?


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: hp15s ars
MesajScris: Vin Feb 03, 2012 2:54 pm 
Neconectat
Director General 0766332366
Director General  0766332366
Avatar utilizator

Membru din: Joi Oct 27, 2005 7:33 pm
Mesaje: 19817
Localitate: La sediu
Lampile de protectie care le aveai erau pe inalte

nu ai avut protectii pe joase

La majorat mai mult ca sigur s-au imbatat ca niste porci si au dat totul la maxim. Cel mai probabil distorsiuni la greu.

_________________
ing. Mircea Bartic
Director general

Poweraudio Romania
Drumul Tarpiului, Nr.30, Bistrita, Jud. Bistrita-Nasaud
Telefon: 0766332366
E-mail: office@poweraudio.ro
www.poweraudio.ro
facebook.com/poweraudio.romania


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: hp15s ars
MesajScris: Vin Feb 03, 2012 3:07 pm 
Neconectat
User

Membru din: Lun Aug 11, 2008 10:58 pm
Mesaje: 66
Localitate: Rm. Valcea
Cu siguranta asa s-a intamplat... vrei sa ajuti omul si tot tu pierzi chiar daca ii zici cum sa le foloseasca cat sa dea in ele etc.... dar m-am invatzat minte sa nu le mai dau....
O sa ma intalnesc cu el diseara sa vorbim... nici nu stiu cat sa ii cer.... tinand cont ca difuzoarele nu erau noi.. dar erau in perfecta stare de functionare...


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: hp15s ars
MesajScris: Vin Feb 03, 2012 3:30 pm 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Mie Dec 02, 2009 4:31 pm
Mesaje: 58
Localitate: Braşov
Prieten, prieten, dar mai jos de 500 lei nu te încumeta să ceri, nu are rost să ieşi tu în pierdere pentru nesimţirea şi prostia altora!

Sfat de la Stan Păţitu', am ajuns şi eu cu un amplificator prajit de 2 ori şi cu un bass odată, din cauza şmecherilor care "îi dau să pută".
Prima oară când s-a dus doar amplificatorul n-am cuvântat prea multe, era majoratul prietenei mele şi-am hotărât să-i las în plata Domnului, dar după aceea n-am mai stat la discuţii, îşi bat joc de munca ta iar tu ca fraierul, accepţi asta.

LE : Văd că pe un alt forum se vând o pereche de WN15S la 650 lei, poate-ţi învârţi "prietenul" cumva şi ieşi în câştig, nu în pierdere.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: hp15s ars
MesajScris: Vin Feb 03, 2012 4:09 pm 
Neconectat
User

Membru din: Joi Dec 16, 2010 9:51 pm
Mesaje: 58
Localitate: Constanta
Andrei Banciu scrie:
Prieten, prieten, dar mai jos de 500 lei nu te încumeta să ceri, nu are rost să ieşi tu în pierdere pentru nesimţirea şi prostia altora!

Sfat de la Stan Păţitu', am ajuns şi eu cu un amplificator prajit de 2 ori şi cu un bass odată, din cauza şmecherilor care "îi dau să pută".
Prima oară când s-a dus doar amplificatorul n-am cuvântat prea multe, era majoratul prietenei mele şi-am hotărât să-i las în plata Domnului, dar după aceea n-am mai stat la discuţii, îşi bat joc de munca ta iar tu ca fraierul, accepţi asta.

LE : Văd că pe un alt forum se vând o pereche de WN15S la 650 lei, poate-ţi învârţi "prietenul" cumva şi ieşi în câştig, nu în pierdere.


+1

Il iei frumos si ii explici ca nu ai cum sa cumperi 2 difuzoare la fel pentru ca nu mai gasesti. Daca iti da 500 de ron mai pui diferenta pentru WN-urile alea si cu ocazia asta ai facut un upgrade. Nu o sa ai bassul care il aveai pe HP, dar..


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: hp15s ars
MesajScris: Vin Feb 03, 2012 4:29 pm 
Neconectat
User

Membru din: Lun Aug 11, 2008 10:58 pm
Mesaje: 66
Localitate: Rm. Valcea
da.. tot pe la 500 lei ma gandeam si eu sa ii cer... de asta voiam sa vad daca ziceti mai putin sau nu.. dar e bine 500.. si numa bine le mai si innoiesc boxele.. desi eram chiar foarte foarte multumit de aceste difuzoare.. multumesc pentru raspunsuri ;)


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: hp15s ars
MesajScris: Vin Feb 03, 2012 7:55 pm 
Neconectat
Ultramoderator
Ultramoderator
Avatar utilizator

Membru din: Dum Iul 04, 2010 3:36 pm
Mesaje: 2679
Localitate: Bucuresti Romania
Trebuie sa respecti regulamentul : viewtopic.php?f=18&t=9529

_________________
Excelența face diferența

High
Performance Un produs unicat de o calitate deosebita si construit din pasiune
Audio


Leonardo Fibonacci : F(n) = F(n–1) + F(n–2)


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 8 mesaje ] 

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România