The poweraudio Forum is managed by a team of tallented administrators that have made it their mission to offer projects, schematics, designs and their advice free of charge. By making a small donation you can aid in the further development and running costs of this community. We thank you for the support!
Forumul Poweraudio este manageriat de o echipa de administratori talentati care au misiunea de a furniza proiecte, scheme, schite si sfaturi in mod gratuit. Facand o donatie, puteti sa ajutati la dezvoltarea si acoperirea costurilor de operare si dezvoltare a acestei comunitati. Va multumim pentru ajutor!

forumpoweraudio.ro

>> Bine ati venit pe forumul Poweraudio - Cel mai mare forum PROaudio din Romania <<
Acum este Mie Apr 24, 2024 3:21 am


Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 311 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 21  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Joi Dec 14, 2006 8:39 am 
Neconectat
Director General 0766332366
Director General  0766332366
Avatar utilizator

Membru din: Joi Oct 27, 2005 7:33 pm
Mesaje: 19820
Localitate: La sediu
ce vezi in poze este un prototip

foloseste piesele asa cum sunt in proiect totusi

alte ranforsari, nu prea sunt necesare, si asa incinta e sanatos facuta si nu vibreaza

_________________
ing. Mircea Bartic
Director general

Poweraudio Romania
Drumul Tarpiului, Nr.30, Bistrita, Jud. Bistrita-Nasaud
Telefon: 0766332366
E-mail: office@poweraudio.ro
www.poweraudio.ro
facebook.com/poweraudio.romania


Sus
 Profil  
 


 Subiectul mesajului:
MesajScris: Joi Dec 14, 2006 11:01 am 
sebi, eu mi-am facut proiectul asta si sunt super multumit de el.

Intariturile alea din desen, cred ca sunt gresite sau prost calculate ca nici cum nu le puteam pune. Asa ca si eu le-am taiat, numai ca nu in halul ala din poza. cand am facut poze cu telefonul la constructie, am uitat ca era setat pe cea mai mica rezolutie (era telefon nou) :(

c-am asa au iesit
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine


Ultima oară modificat de user eliminat pe Vin Dec 15, 2006 2:27 pm, modificat 1 dată în total.

Sus
  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Vin Dec 15, 2006 2:20 pm 
nexus3 scrie:
si asa incinta e sanatos facuta si nu vibreaza


Spre surprinderea mea, spre gura hornului circula o groaza de aer (membrana de 18" :lol: ) si nici cum nu vibreaza peretii din jurul hornului :wink: Ma gandeam ca trebuie sa pun ceva intarituri transversale si orizontale ca si la gura planarului, dar nu mai trebuie.

Daca va faceti careva proiectul, aveti grija cum prindeti difuzorul, daca il prindeti la sfarsit pentru ca eu era sa o musc :wink: . Tot timpul am emotii cand prind difuzorul.
Cand mi-am cumparat al doilea WN15S sa imi termin boxele, a trebuit sa vina Titro sa mi le prinda ca eu nu am fost in stare. Nu radeti :lol: :lol: :lol:

Cum draq scap de fobia asta?


Sus
  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Vin Dec 15, 2006 3:24 pm 
Neconectat
Director General 0766332366
Director General  0766332366
Avatar utilizator

Membru din: Joi Oct 27, 2005 7:33 pm
Mesaje: 19820
Localitate: La sediu
cumperi o surubelnita mai buna? 8)

care sa nu-ti sara din capul surubului in membrana

_________________
ing. Mircea Bartic
Director general

Poweraudio Romania
Drumul Tarpiului, Nr.30, Bistrita, Jud. Bistrita-Nasaud
Telefon: 0766332366
E-mail: office@poweraudio.ro
www.poweraudio.ro
facebook.com/poweraudio.romania


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Vin Dec 15, 2006 4:12 pm 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Mie Noi 09, 2005 2:59 pm
Mesaje: 1764
Localitate: Cluj-Napoca
adircf scrie:
Cum draq scap de fobia asta?

Multa bautura :lol: :lol:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Sâm Dec 16, 2006 7:10 pm 
nu mah, ati inteles gresit. Efectiv mie frica sa dau gaurile si sa strang suruburile la un difuzor pt prindere.

@sharky Ghici cum am prins difu la horn? Cu multa palinca, nu vezi ca deabia mai reuseam sa stau in picioare sa ung cu aracet pt ultima bucata de pall :lol:


Sus
  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Sâm Dec 16, 2006 8:55 pm 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Mie Noi 09, 2005 2:59 pm
Mesaje: 1764
Localitate: Cluj-Napoca
Dar tu dai gaurile prin sasiul difului?
Eu marchez cu un creion si apoi gauresc linistit, fara sa ud izmana. :lol:
Cand strang suruburile tin mana in jurul rotorului ca nu cumva sa zboare varful in membrana.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Sâm Dec 16, 2006 9:53 pm 
de gauri nu le dau prin sasiu, nu sunt prost :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: , dar mie frica sa nu le dau stramb sa se rupa partea catre golul ramas pt montarea difuzorului.

Si nu am folosit surubelnita la prinderea lui, si capul masinii de gaurit strans cu mana stanga. Ce transpirat am fost dupa ce l-am terminat de prins. Era sa o patesc la un momentdat, parca mi-am vazut moartea in fata...


Sus
  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Dum Dec 17, 2006 4:54 pm 
Neconectat
Admin
Admin
Avatar utilizator

Membru din: Dum Oct 30, 2005 12:35 pm
Mesaje: 1819
Localitate: Tr.Severin
adircf scrie:
de gauri nu le dau prin sasiu, nu sunt prost :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: , dar mie frica sa nu le dau stramb sa se rupa partea catre golul ramas pt montarea difuzorului.

Si nu am folosit surubelnita la prinderea lui, si capul masinii de gaurit strans cu mana stanga. Ce transpirat am fost dupa ce l-am terminat de prins. Era sa o patesc la un momentdat, parca mi-am vazut moartea in fata...


Adi, am vazut noul tau avatar.
Sa cad pe spate vazand ca ai lasat balta RCF-ul.

Da-mi voie sa ghicesc.
Ai fost la o sonorizare si acolo te-au tracasat aia cu solicitari de manele :lol: :twisted:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Dum Dec 17, 2006 5:06 pm 
DNA scrie:
ai lasat balta RCF-ul.


:D :D :lol: :lol:
Din pacate DNA nu cred ca o sa las RCF-ul numai in cazul in care o sa faca P.Audio Difuzoare OEM pentru ei, dar nu cred ca o sa ajunga in halul asta...

Am mai scris la un post mai demult aici sau in vecini, la cat cer pentru o sonorizare, nu prea am manelisti, rar..., dar se rezolva cumva 8)

Pana acuma am avut show-uri cu lume calumea :wink: , in care maxim 5 manele pe toata seara, si alea puse la misto, "asa sunt zilele mele", "sambata duminica", etc.

Am fost la un botez odata la tzara in care se cereau manele la GREU, defapt a fost "chef de chef si toti banii lor" dar la 150 E, nu am comentat nimik :wink:

P.s. La semnatura mai am ceva.. :D


Sus
  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Mie Feb 14, 2007 7:01 pm 
Neconectat
User

Membru din: Vin Feb 09, 2007 2:55 pm
Mesaje: 28
Localitate: Bistrita
am o intrebare ee mai bun un bass reflex simplu decat hornu asta....?pt discoteca


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Mie Feb 14, 2007 7:03 pm 
depinde cate bucati o sa se foloseasca


Sus
  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Vin Feb 16, 2007 12:29 pm 
Neconectat
User

Membru din: Mar Noi 01, 2005 5:49 pm
Mesaje: 561
Localitate: oradea
Citat:
Am fost la un botez odata la tzara in care se cereau manele la GREU, defapt a fost "chef de chef si toti banii lor" dar la 150 E, nu am comentat nimik


sa inteleg ca aveai manele pe laptop? sau au venit manelistii cu cdurile?

nu vreau sati stric reputatia, da' intreb si eu :)


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Vin Feb 16, 2007 12:42 pm 
Uite un screenshot

Imagine

Daca vrei iti mai dau un screenshot la numele pieselor sa vezi ca sunt alea esentiale :wink:

Daca faci sonorizari, ii musai sa ai si manele. Nu le asculti tu acasa, teoretic esti platit sa le asculti :lol: :lol: :lol: 8)


Sunt curios daca ma luati la shto cu folderul Lautareasca veche. Pentru cine stie, acolo se afla Marcel Budala, Faramita Lambru si restu al anilor. Am facut bani frumosi odata cu piesele alea la o reuniune de vreo 40 de ani 8) :lol: :lol: :lol:


Sus
  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Vin Feb 16, 2007 1:11 pm 
Neconectat
User

Membru din: Mar Noi 01, 2005 5:49 pm
Mesaje: 561
Localitate: oradea
scopul scuza mijloacele, dar 500mb de "mamele" se iarta oricum


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 311 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 21  Următorul

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România