The poweraudio Forum is managed by a team of tallented administrators that have made it their mission to offer projects, schematics, designs and their advice free of charge. By making a small donation you can aid in the further development and running costs of this community. We thank you for the support!
Forumul Poweraudio este manageriat de o echipa de administratori talentati care au misiunea de a furniza proiecte, scheme, schite si sfaturi in mod gratuit. Facand o donatie, puteti sa ajutati la dezvoltarea si acoperirea costurilor de operare si dezvoltare a acestei comunitati. Va multumim pentru ajutor!

forumpoweraudio.ro

>> Bine ati venit pe forumul Poweraudio - Cel mai mare forum PROaudio din Romania <<
Acum este Joi Mar 28, 2024 4:13 pm


Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 3 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: JblSelenium Tornado 18SWT2200 !
MesajScris: Sâm Dec 30, 2017 4:16 pm 
Buna,poate gresesc intreband aici despre acest difuzor,am inteles ca aici se discuta asupra difuzoarelor comercializate de Poweraudio,dar chiar nu am unde si pe cine sa intreb nimic despre acest model de difuzor.Se poate folosi ca subwoofer pentru sonorizari de evenimente sau este pentru alt tip de aplicatii ?(subwoofer auto)Va rog sa ma scuzati daca nu trebuia sa intreb aici,multumesc


Sus
  
 


 Subiectul mesajului: Re: JblSelenium Tornado 18SWT2200 !
MesajScris: Sâm Dec 30, 2017 4:40 pm 
Neconectat
Director General 0766332366
Director General  0766332366
Avatar utilizator

Membru din: Joi Oct 27, 2005 7:33 pm
Mesaje: 19817
Localitate: La sediu
Acele difuzoare au ca si aplicatie principala siteme de tipul Trio eletrico (un fel de camioane cu o multime de difuzoare montate)
Aceste sisteme de sunet sunt in principal ceva intalnit in America de sud din cate am observat.

Sunt difuzoare facute sa functioneze in incinte mici. Sunt un fel de hibrid intre difuzoare pro si difuzoare auto.

Ambele difuzoare sunt in principiu acelasi design cu doua sasie diferite. Se pot folosi si ca difuzoare in sisteme PRO, doar ca vor fi mai putin eficiente.

_________________
ing. Mircea Bartic
Director general

Poweraudio Romania
Drumul Tarpiului, Nr.30, Bistrita, Jud. Bistrita-Nasaud
Telefon: 0766332366
E-mail: office@poweraudio.ro
www.poweraudio.ro
facebook.com/poweraudio.romania


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: JblSelenium Tornado 18SWT2200 !
MesajScris: Sâm Dec 30, 2017 4:52 pm 
Am vazut ca sunt unul si acelasi difuzor,unul fiind modelul vechi si celalalt fiind modelul nou,de aceea am si schimbat Titlul si am si modificat intrebarea.Am vazut ceva videoclipuri si majoritatea sunt folosite in CarAudio,am vazut ca nu niste preturi accesibile aici intr-un magazin si de aceea am intrebat,la prima vedere cand le-am vazut am zis ca nu cred ca is pentru ce mi-ar trebui,la cat is de colorate :D ,oricum multumesc frumos de raspuns si scuze ca te-am facut sa iti pierzi timpul ca sa imi raspunzi :)


Fişiere ataşate:
tornado-2200-w-18-4-ohm-18swt2200.jpg
tornado-2200-w-18-4-ohm-18swt2200.jpg [ 90.95 KiB | Vizualizat de 4305 ori ]
Sus
  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 3 mesaje ] 

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România