The poweraudio Forum is managed by a team of tallented administrators that have made it their mission to offer projects, schematics, designs and their advice free of charge. By making a small donation you can aid in the further development and running costs of this community. We thank you for the support!
Forumul Poweraudio este manageriat de o echipa de administratori talentati care au misiunea de a furniza proiecte, scheme, schite si sfaturi in mod gratuit. Facand o donatie, puteti sa ajutati la dezvoltarea si acoperirea costurilor de operare si dezvoltare a acestei comunitati. Va multumim pentru ajutor!

forumpoweraudio.ro

>> Bine ati venit pe forumul Poweraudio - Cel mai mare forum PROaudio din Romania <<
Acum este Joi Mar 28, 2024 10:47 pm


Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 10 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Masina de fum
MesajScris: Dum Feb 14, 2010 10:58 pm 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Vin Dec 02, 2005 1:17 am
Mesaje: 830
Localitate: Oradea
Am Antari Z80 si o tin pe stativ, langa lumini. E vreo problema daca inclin putin in jos botul masinii astfel incat fumul sa ajunga si la invitati? Daca o tin in pozitie perfect orizontala nu imi place fiindca fumul ramane prea sus...Deci are ceva problema daca functioneaza asa inclinata putin?

Am mai intrebat chestia asta si pe alte forumuri dar nimeni nu mi-a dat un raspuns...


Sus
 Profil  
 


 Subiectul mesajului: Re: Masina de fum
MesajScris: Dum Feb 14, 2010 11:11 pm 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Lun Apr 24, 2006 3:49 pm
Mesaje: 858
Localitate: onesti
Sebi scrie:
Am Antari Z80 si o tin pe stativ, langa lumini. E vreo problema daca inclin putin in jos botul masinii astfel incat fumul sa ajunga si la invitati? Daca o tin in pozitie perfect orizontala nu imi place fiindca fumul ramane prea sus...Deci are ceva problema daca functioneaza asa inclinata putin?

Am mai intrebat chestia asta si pe alte forumuri dar nimeni nu mi-a dat un raspuns...


nu conteaza pozitia atata timp cat masina are lichid suficient in rezervor


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: sal
MesajScris: Lun Feb 15, 2010 1:34 pm 
Neconectat
User

Membru din: Mar Feb 02, 2010 4:50 pm
Mesaje: 80
Localitate: Iernut
asa este, nu conteaza daca o inclini din moment ce are lichid si se alimenteaza.Acceasi masina de fum o am si eu si la fel o tin pe stativ langa lumini tot inclinata si e foarte ok!!! :wink:

_________________
Asigur sonorizari pt diferite event-uri de mica si medie amploare.
www.sonorizare-evenimente.info


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Lun Feb 15, 2010 4:30 pm 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Vin Dec 02, 2005 1:17 am
Mesaje: 830
Localitate: Oradea
Ok daca ziceti voi. Eu pentru aia am intrebat fiindca am citit in prospect mai demult ca nu e indicat sa o tii inclinata la un unghi mai mare de 15 grade parca...


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Vin Feb 19, 2010 10:50 pm 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Vin Dec 02, 2005 1:17 am
Mesaje: 830
Localitate: Oradea
Ca sa nu mai deschid alt topic, este adevarat ca lichidul de fum de densitate mare provoaca mai repede distrugerea pompei decat cel de densitate medie?

Dar esentele care se adauga in lichidul de fum afecteaza cu ceva functionarea in timp a masinii?


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: sal
MesajScris: Sâm Feb 20, 2010 10:58 am 
Neconectat
User

Membru din: Mar Feb 02, 2010 4:50 pm
Mesaje: 80
Localitate: Iernut
asta nu mai stiu, eu am lichid de densitate medie fara nici o esenta si o folosesc de un an fara probleme. :wink:

_________________
Asigur sonorizari pt diferite event-uri de mica si medie amploare.
www.sonorizare-evenimente.info


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Lun Feb 22, 2010 2:33 am 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Vin Dec 02, 2005 1:17 am
Mesaje: 830
Localitate: Oradea
De curatat o cureti? La ce interval?

Cum e mai bine sa cureti masina de fum? Cu sol apa distilata + otet alb (acid acetic) sau doar otet alb simplu, nedizolvat?


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: sal
MesajScris: Lun Feb 22, 2010 2:16 pm 
Neconectat
User

Membru din: Mar Feb 02, 2010 4:50 pm
Mesaje: 80
Localitate: Iernut
inca nu am curatat-o.Eu am auzit k merge si cu acetona.Dar cu otet cum se curata?unde trebuie pus ???

_________________
Asigur sonorizari pt diferite event-uri de mica si medie amploare.
www.sonorizare-evenimente.info


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Mie Feb 24, 2010 2:40 pm 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Vin Dec 02, 2005 1:17 am
Mesaje: 830
Localitate: Oradea
Poi otetul il bagi in rezervor la fel ca lichidul de fum si lasi sa mearga pana golesti rezervorul. Cica ar curata tevile si ar arunca toate mizeriile afara. Acuma e o chestie, unii folosesc otet nediluat altii folosesc o solutie din 80% apa distilata si 20% otet (de fapt asa scrie si in manualul de la Antari 80Z, cu solutia asta ar trebui curatata)

Cu acetona ce faci, ca in rezervor sigur nu cred ca se baga? :lol:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Masina de fum
MesajScris: Mie Aug 03, 2011 10:54 am 
Neconectat
User

Membru din: Lun Aug 01, 2011 12:04 pm
Mesaje: 3
Eu am o masina de fum de la Soundstil C1500 o curat cu lichid special de curatat tot de la ei si merge super bine masina, lichidul il gasiti la ei pe site, eu folosesc o sticala de lichid de curatat cam la 3 curatiri si o curat la 6-7 utilizari, aromele nu influentzeaza cu nimic. Singura chestie care influenteaza masina e calitatea lichidului de fum, de asta e bine de curatat masina mai des si nu apar nici un fel de probleme.


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 10 mesaje ] 

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România