The poweraudio Forum is managed by a team of tallented administrators that have made it their mission to offer projects, schematics, designs and their advice free of charge. By making a small donation you can aid in the further development and running costs of this community. We thank you for the support!
Forumul Poweraudio este manageriat de o echipa de administratori talentati care au misiunea de a furniza proiecte, scheme, schite si sfaturi in mod gratuit. Facand o donatie, puteti sa ajutati la dezvoltarea si acoperirea costurilor de operare si dezvoltare a acestei comunitati. Va multumim pentru ajutor!

forumpoweraudio.ro

>> Bine ati venit pe forumul Poweraudio - Cel mai mare forum PROaudio din Romania <<
Acum este Joi Mar 28, 2024 8:49 pm


Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 20 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Masina de fum stricata
MesajScris: Mie Ian 09, 2013 5:22 pm 
Neconectat
User

Membru din: Mie Iun 04, 2008 2:32 pm
Mesaje: 233
Localitate: ploiesti ,prahova
Bogdan Petrusel scrie:
Pai daca se incalzeste dar e infundat,bagai pe gaura pe unde iese fumul o sarma subtire si lunga cu care sa cureti in interior. S-ar putea sa ai noroc sa functioneze.



nu mai are nici o sansa se functioneze. am bagat si coarda de pian din cea mai subtire si tare si tot nu am reusit....a zburat pe geam dupa ...

si acid de baterie am bagat si nimic.

_________________
A.K.A--- Nanutza


Sus
 Profil  
 


 Subiectul mesajului: Re: Masina de fum stricata
MesajScris: Joi Ian 10, 2013 12:55 am 
Neconectat
Director General 0766332366
Director General  0766332366
Avatar utilizator

Membru din: Joi Oct 27, 2005 7:33 pm
Mesaje: 19817
Localitate: La sediu
Trebuie sa stiti ca masinile de fum au o durata de viata limitata. In special modelele chinezesti nu rezista prea mult.

Firmele de evenimente mai mari le cam schimba o data la doi ani, si in general vorbim de modele pro de la Martin sau marci echivalente.

_________________
ing. Mircea Bartic
Director general

Poweraudio Romania
Drumul Tarpiului, Nr.30, Bistrita, Jud. Bistrita-Nasaud
Telefon: 0766332366
E-mail: office@poweraudio.ro
www.poweraudio.ro
facebook.com/poweraudio.romania


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Masina de fum stricata
MesajScris: Joi Ian 10, 2013 2:16 am 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Joi Mar 20, 2008 2:33 pm
Mesaje: 1962
Localitate: Iashingtown
masinile de putere mare sunt construite mai destept

astfel arzatorul este demontabil, se scoate spirala din el, se curata bine, se spala si este ca noua :wink:

_________________
aka. adi_0l06


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Masina de fum stricata
MesajScris: Joi Ian 10, 2013 4:38 pm 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Joi Apr 30, 2009 5:25 pm
Mesaje: 241
Localitate: Sighisoara
Deci concluzia:cumpara alta masina de fum.

_________________
aka DeLuX
4 The Love Of Music


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Masina de fum stricata
MesajScris: Dum Iun 02, 2013 12:11 pm 
Neconectat
User

Membru din: Dum Iun 02, 2013 11:31 am
Mesaje: 3
pai si pe tine ce opreste sa iti faci un nou cuptor, scoti rezistenta o demontezi pur si simplu de aclo, scoti stuturile de intrare si iesire de la fum si lichid si copiezi piesa de aluminiu.poti sa o faci si mai mare un pci daca ai cum s=o pui in carcasa ca nu strica...sa zic asa doar ca se inclazeste mai greu....dar tine mai mult....intre sarje.Daca ai elementul de incalzire bun...copiaza cuptorul orice frezor poate sa iti faca una dupa model.ee foorate simplu.sau vb cuiva daca esti in bani ia una ieftina. si gata ai si piese de schimb.


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 20 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România