The poweraudio Forum is managed by a team of tallented administrators that have made it their mission to offer projects, schematics, designs and their advice free of charge. By making a small donation you can aid in the further development and running costs of this community. We thank you for the support!
Forumul Poweraudio este manageriat de o echipa de administratori talentati care au misiunea de a furniza proiecte, scheme, schite si sfaturi in mod gratuit. Facand o donatie, puteti sa ajutati la dezvoltarea si acoperirea costurilor de operare si dezvoltare a acestei comunitati. Va multumim pentru ajutor!

forumpoweraudio.ro

>> Bine ati venit pe forumul Poweraudio - Cel mai mare forum PROaudio din Romania <<
Acum este Joi Mar 28, 2024 4:35 pm


Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 3 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Behringer lanseaza seria noua de mixere XENYX XL
MesajScris: Sâm Noi 21, 2009 1:02 pm 
Neconectat
Moderator
Moderator
Avatar utilizator

Membru din: Joi Iul 06, 2006 7:41 pm
Mesaje: 1385
Localitate: Iasi
Rasfoind internetul sa mai vad ce noutati a aparut, mi-am oprit privirea la noul XL3200 marca Behringer. Acest mixer pare destul de bine construit, insa pe langa un alt design au modificat si restul problemelor frecvent aparute la mixerele lor?

Imagine

Poate totusi careva va fi interesat sa il achizitioneze, eu ma gandesc la faptul ca pe langa evolutia design-ului a evoluat si calitatea, asa cum este cazul mixerelor de DJ, unde Behringer a dat lovitura cu un mixer foarte bine proiectat la un pret imbatabil, cu potentiometrele controlate in tensiune si nu semnal si anume: DDM4000.

Pe scurt va fac eu un review: 32 de canale, 2 medii semi-parametrice, 2 main out, 4 subgrupe ... si lista poate continua...

XL3200 este "capul de serie XL", mai sunt variantele mai mici XL2400 (614Euro), si XL1600.

Acum topicul este unul liber, fiecare isi poate da cu parerea, eu doar lansez un subiect de discutie sa mai "dezmortim" putin forumul :)
Preturi si mai multe detalii le puteti gasi aici: http://www.thomann.de/gb/behringer_xenyx_xl3200.htm

Credeti ca mixerul XENYX XL3200 se va putea impune pe piata ca un echipament profesional si "gata de concerte", sau vor exista aceleasi probleme ca in seriile vechi si va ramane totusi un entry level in industria sonorizarilor?

_________________
===The sound must represent you===
Imagine

***Stefanev***


Sus
 Profil  
 


 Subiectul mesajului:
MesajScris: Sâm Noi 21, 2009 2:20 pm 
Neconectat
User

Membru din: Sâm Mar 28, 2009 10:15 pm
Mesaje: 518
Localitate: Bucuresti
pentru trupe mai putin pretentioase poate ca merge . Aseara am facut sunetul la doua trupe Human Elephant si Kissogram (una din anglia http://www.myspace.com/kissogram ) intrun club din buc. si am folosit un GL 3300 allen & heath ,procesare DBX, TC electronics,putere LAB GRUPEN. Nu cred ca bery are vreo sansa sa ''mixeze'' 24 de canale cu acuratete si sa mai scoata si +12 db semnal la iesire fara distorsiuni.
Plus ca lungimea faderelor e prea mica .
Personal nu vad dece as investi bani intrun asemenea mixer care e ''ne terminat'' cum s-ar spune .Chiar si la prima vedere se vad lipsurile.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Dum Noi 22, 2009 12:34 pm 
Neconectat
Director General 0766332366
Director General  0766332366
Avatar utilizator

Membru din: Joi Oct 27, 2005 7:33 pm
Mesaje: 19817
Localitate: La sediu
Behringer produce echipamente semiprofesionale


eu m-as astepta ca acest mixer sa fie destinat unei formatii de scoala de exemplu

_________________
ing. Mircea Bartic
Director general

Poweraudio Romania
Drumul Tarpiului, Nr.30, Bistrita, Jud. Bistrita-Nasaud
Telefon: 0766332366
E-mail: office@poweraudio.ro
www.poweraudio.ro
facebook.com/poweraudio.romania


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 3 mesaje ] 

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 12 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România