The poweraudio Forum is managed by a team of tallented administrators that have made it their mission to offer projects, schematics, designs and their advice free of charge. By making a small donation you can aid in the further development and running costs of this community. We thank you for the support!
Forumul Poweraudio este manageriat de o echipa de administratori talentati care au misiunea de a furniza proiecte, scheme, schite si sfaturi in mod gratuit. Facand o donatie, puteti sa ajutati la dezvoltarea si acoperirea costurilor de operare si dezvoltare a acestei comunitati. Va multumim pentru ajutor!

forumpoweraudio.ro

>> Bine ati venit pe forumul Poweraudio - Cel mai mare forum PROaudio din Romania <<
Acum este Joi Mar 28, 2024 4:37 pm


Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 34 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Boxe calitative vs cantitative
MesajScris: Mie Noi 06, 2013 11:56 pm 
Neconectat
User

Membru din: Joi Mar 20, 2008 3:11 pm
Mesaje: 406
Localitate: Pitesti
Vlurile pica la greu , se dezintegreaza conul si se intrerup bobinele.
cele 212 suna rece si agresiv , inalta suna frumos.
cele pe 15 suna mai interesant , cel putin ptr dj.
Ce am ascultat de la behringer : 1520 pro , b615 b212 b215 si basi.
Suna aproape ok pentru semi-pro dar daca faci o comparatie cu ceva mai rasarit te linistesti.
am comparat cu ceva mai ok de fiecare data , nu au inalta ok suna murdar si bass nu prea au pentru ca sunt gandite sa urle tare pe medii. Basii nu au definitie si decat urla , la fel , pentru aplicatii semi-pro sunt aproape ok.
Boxe nu mi-as mai face ever dar basi inca mai cred ca se pot face si sa merite investitia.
am facut 3 mth 30 si sunt ok pentru aplicatiile mele , mai nou m-am decis spre es18bph , mixand de curand pe asa ceva , eu avand impresia ca nu coboara mai deloc, am fost surprins placut.
Decat 4 behringer noi mai bine ceva sh ok , care oricum isi pastreaza valoarea , plecand de la premisa ca le iei deja la jumatate de pret,
+ ca alta e treaba cand ai ceva brand pe boxe nu niste colivii cu alex saund vasile muzic :))
se deschid si usi pentru sonorizari formatii cara nu vor sa se streseze cu amatorii :)

_________________
Chocolate isn`t chocolate if it doesn`t make your clothes shrink


Sus
 Profil  
 


 Subiectul mesajului: Re: Boxe calitative vs cantitative
MesajScris: Joi Noi 07, 2013 12:52 am 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Dum Iul 26, 2009 1:41 pm
Mesaje: 699
Localitate: Braila
Daca l-ati fi ascultat pe Minune cum canta pe xa 2 si fbt-uri v-ati mira cum de boxele nu iau foc in prima juma de ora de cantat nu de faptul ca se strica . Fac aluzie la VL-uri care la noi sunt folosite de manelisti in mod special .

_________________
PROGRESUL OMENIRII SE DATOREAZA OAMENILOR DE STIINTA, FILOZOFILOR SI NU CELOR CARE BAT MATANII PRIN BISERICI , CELOR CARE BAZAIE LA ZIDUL PLANGERII SI NICI CELOR CARE TAIE FRUNZA LA CAINI
Honda The power of dreams
esentele tari se tin in sticle mici


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Boxe calitative vs cantitative
MesajScris: Joi Noi 07, 2013 12:39 pm 
Neconectat
User

Membru din: Joi Mar 20, 2008 3:11 pm
Mesaje: 406
Localitate: Pitesti
dintre toti cred ca el canta cel mai "fara distorsiuni" :)
si are si bass + ca nu are drivere originale :)

_________________
Chocolate isn`t chocolate if it doesn`t make your clothes shrink


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Boxe calitative vs cantitative
MesajScris: Joi Noi 07, 2013 5:05 pm 
Neconectat
Ultramoderator
Ultramoderator
Avatar utilizator

Membru din: Vin Oct 28, 2005 10:31 pm
Mesaje: 1144
Localitate: Constanta
Baietii... v-ati dus departe de subiect ! :lol:

Va rog sa reveniti cu argumente in privinta preferintelor
pe subiectul "Boxe calitative vs cantitative" !

Toate cele bune !

_________________
MIXCLOUD - SOUNDCLOUD - FACEBOOK


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 34 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 7 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România