The poweraudio Forum is managed by a team of tallented administrators that have made it their mission to offer projects, schematics, designs and their advice free of charge. By making a small donation you can aid in the further development and running costs of this community. We thank you for the support!
Forumul Poweraudio este manageriat de o echipa de administratori talentati care au misiunea de a furniza proiecte, scheme, schite si sfaturi in mod gratuit. Facand o donatie, puteti sa ajutati la dezvoltarea si acoperirea costurilor de operare si dezvoltare a acestei comunitati. Va multumim pentru ajutor!

forumpoweraudio.ro

>> Bine ati venit pe forumul Poweraudio - Cel mai mare forum PROaudio din Romania <<
Acum este Mie Mar 27, 2024 7:12 am


Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 9 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: PMP 3000 de la Bheringer
MesajScris: Lun Mai 26, 2014 1:49 pm 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Mie Noi 30, 2005 9:39 am
Mesaje: 204
Localitate: Botosani
Renumitul si controversatul PMP 3000 de la Behringer
Fara "capota"
Imagine
Imagine
"Capota" pe interior
Imagine
Sursa
Imagine
Partea de putere
Imagine
Imagine

Si cred ca am aratat tot...

_________________
Mă simt ca vinul bun... Cu cât trece timpul devin mai rafinat!!! :)


Sus
 Profil  
 


 Subiectul mesajului: Re: PMP 3000 de la Bheringer
MesajScris: Lun Mai 26, 2014 4:59 pm 
Neconectat
Ultramoderator
Ultramoderator
Avatar utilizator

Membru din: Dum Iul 04, 2010 3:36 pm
Mesaje: 2679
Localitate: Bucuresti Romania
Superb :) !

_________________
Excelența face diferența

High
Performance Un produs unicat de o calitate deosebita si construit din pasiune
Audio


Leonardo Fibonacci : F(n) = F(n–1) + F(n–2)


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: PMP 3000 de la Bheringer
MesajScris: Mar Oct 07, 2014 1:40 pm 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Joi Sep 03, 2009 9:56 am
Mesaje: 45
Localitate: horezu , valcea
Detin si eu un PMP3000 dar sursa de alimentare din mixerul tau pare putin diferita fata de ce e in al meu adica lipsesc niste piese pe al tau

_________________
YM:giubega_alexandru@yahoo.com


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: PMP 3000 de la Bheringer
MesajScris: Mie Oct 08, 2014 9:15 pm 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Dum Dec 05, 2010 8:08 pm
Mesaje: 448
Localitate: Sibiu
cam bate vantul.................slab pana la............


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: PMP 3000 de la Bheringer
MesajScris: Mie Oct 08, 2014 9:30 pm 
Conectat
Director General 0766332366
Director General  0766332366
Avatar utilizator

Membru din: Joi Oct 27, 2005 7:33 pm
Mesaje: 19814
Localitate: La sediu
se numeste "optimizare de costuri" :? :roll:
mai putine piese in sursa, mai mult profit pentru Behringer

_________________
ing. Mircea Bartic
Director general

Poweraudio Romania
Drumul Tarpiului, Nr.30, Bistrita, Jud. Bistrita-Nasaud
Telefon: 0766332366
E-mail: office@poweraudio.ro
www.poweraudio.ro
facebook.com/poweraudio.romania


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: PMP 3000 de la Bheringer
MesajScris: Mie Oct 15, 2014 1:00 am 
Neconectat
User

Membru din: Mar Feb 16, 2010 6:09 pm
Mesaje: 786
Localitate: otelu rosu
acum cativa ani....cam 5-6...am avut ocazia sa cumpar o prostie de asta si ...sa ma faca astazi sa ma dau cu parerea.sa povestesc putin:

am cumparat pe acea vreme (pentru mine ) un mixer pmh2000.un mixer paratos,10 intrari,2x250w/4ohmi,clasa AB,efecte destul de bunicele.sincer sa fiu am fost placut surprins de acel mixer..Du[pa ceva timp am fost contactat de conducerea casei de cultura sa ii ajut la achizitionarea unor aparate pentru sonorizare.Zis si facut.
am luat legatura cu firma din timisoara de unde cumparasem mixerul meu pmx2000 si le-am spus ce am nevoie:un mixer cu putere si doua boxe bune.Ce imi recomanda baietii de acolo......
boxe modelul FL154 de 600w rms ,modelul pe 3 cai de la senia
mixer pmp3000..2x600w rms...sursa in comutatie,mixer ce se bazeaza pe noua tehnologie cu sursa in comutatie.
In capul meu era vorba asta..pai daca mixerul meu de 2x250w suna asa...oare cum o suna mixerul asta mai nou si mai bun de 2x600w?
Am dat comanda...dupa 3 zile au venit.Cand le-am testat am ramas praf.Vai mama lui .Nu avea putere nici macar cat mixerul meu.al meu suna de doua ori mai tare.L-am trimis inapoi,am pus diferenta si am luat un mixer pasiv si un ep2500.
deci aceasta "gluma" de mixer...este un VAI MAMA LUI.calitatea mixerelor behringer o stim cu totii,dar amplificarea asta...este una din cele mai penale din cate mi-au trecut prin mana.

imi cer scuze daca mi-am exprimat parerea prea dur.Daca totus deranjeaza...pot sterge,sau sa stearga un moderator

Danke

_________________
0747186474


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: PMP 3000 de la Bheringer
MesajScris: Mie Oct 15, 2014 8:02 pm 
Neconectat
User

Membru din: Mar Oct 13, 2009 2:00 pm
Mesaje: 200
Localitate: harlau (iasi)
Si eu ma chinui sa vand un phonic k16 care e mult peste ...

Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: PMP 3000 de la Bheringer
MesajScris: Dum Oct 19, 2014 9:36 pm 
Neconectat
User

Membru din: Mar Noi 01, 2005 10:59 pm
Mesaje: 54
Localitate: iasi
Si eu care pe la inceputul anului m-am pus pe tunat un mixer mai vechi american care oricum avea cam 2x250W / 4ohmi si care suna oricum destul de tare si la care am ajuns cam la nivelul din poza, insa din pacate am renuntat la proiect

Imagine

_________________
ma joc si io un pic cu electronica


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: PMP 3000 de la Bheringer
MesajScris: Vin Iul 01, 2016 1:20 pm 
Neconectat
User

Membru din: Sâm Mar 12, 2016 11:50 am
Mesaje: 171
LUCIAN LADARIU scrie:
acum cativa ani....cam 5-6...am avut ocazia sa cumpar o prostie de asta si ...sa ma faca astazi sa ma dau cu parerea.sa povestesc putin:

am cumparat pe acea vreme (pentru mine ) un mixer pmh2000.un mixer paratos,10 intrari,2x250w/4ohmi,clasa AB,efecte destul de bunicele.sincer sa fiu am fost placut surprins de acel mixer..Du[pa ceva timp am fost contactat de conducerea casei de cultura sa ii ajut la achizitionarea unor aparate pentru sonorizare.Zis si facut.
am luat legatura cu firma din timisoara de unde cumparasem mixerul meu pmx2000 si le-am spus ce am nevoie:un mixer cu putere si doua boxe bune.Ce imi recomanda baietii de acolo......
boxe modelul FL154 de 600w rms ,modelul pe 3 cai de la senia
mixer pmp3000..2x600w rms...sursa in comutatie,mixer ce se bazeaza pe noua tehnologie cu sursa in comutatie.
In capul meu era vorba asta..pai daca mixerul meu de 2x250w suna asa...oare cum o suna mixerul asta mai nou si mai bun de 2x600w?
Am dat comanda...dupa 3 zile au venit.Cand le-am testat am ramas praf.Vai mama lui .Nu avea putere nici macar cat mixerul meu.al meu suna de doua ori mai tare.L-am trimis inapoi,am pus diferenta si am luat un mixer pasiv si un ep2500.
deci aceasta "gluma" de mixer...este un VAI MAMA LUI.calitatea mixerelor behringer o stim cu totii,dar amplificarea asta...este una din cele mai penale din cate mi-au trecut prin mana.

imi cer scuze daca mi-am exprimat parerea prea dur.Daca totus deranjeaza...pot sterge,sau sa stearga un moderator

Danke





<< Pai sigur ca nu avea putere , mixerul PMP 3000 nu are decat 215 w deci se pupa bine cu boxe de 200 w !!! Detin PMP 4000 si merge foarte bine cu boxe de 250 w >>


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 9 mesaje ] 

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România