The poweraudio Forum is managed by a team of tallented administrators that have made it their mission to offer projects, schematics, designs and their advice free of charge. By making a small donation you can aid in the further development and running costs of this community. We thank you for the support!
Forumul Poweraudio este manageriat de o echipa de administratori talentati care au misiunea de a furniza proiecte, scheme, schite si sfaturi in mod gratuit. Facand o donatie, puteti sa ajutati la dezvoltarea si acoperirea costurilor de operare si dezvoltare a acestei comunitati. Va multumim pentru ajutor!

forumpoweraudio.ro

>> Bine ati venit pe forumul Poweraudio - Cel mai mare forum PROaudio din Romania <<
Acum este Vin Mar 29, 2024 7:19 am


Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 28 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Amplificatoare PowerAudio
MesajScris: Dum Oct 22, 2017 11:10 am 
Uitandu-ma pe poweraudio.ro, la amplificatoare am vazut ceva nou. Mircea cine a facut amplificatoarele Poweraudio? Si nu e umflata puterea in bridge 4 ohm - 7000W ? La ce pret au si daca specificatiile sunt reale, sunt mult peste alte amplificatoare de top.
Sper sa nu fie un topic aiurea facut. Am vrea mai multe poze cu ele.


Sus
  
 


 Subiectul mesajului: Re: Amplificatoare PowerAudio
MesajScris: Dum Oct 22, 2017 8:35 pm 
Neconectat
Director General 0766332366
Director General  0766332366
Avatar utilizator

Membru din: Joi Oct 27, 2005 7:33 pm
Mesaje: 19817
Localitate: La sediu
Salut

Amplificatoarele vadute sub brandul propriu provin de la 2 producatori in regim OEM cu care lucram de cativa ani.

Am inceput testele si procesul de dezvoltare pentru cele doua modele prezentate, acum 5 ani , la fel ca si difuzoarele de 21 de inch care au aparit pe site saptamanile trecute.

Amplificatoarele sunt produse in Taiwan, iar puterile sunt foarte conservator declarate.

De ex , la Q10 , daca il masuram dupa standardele folosite in acest moment de Powersoft , puterea masurata este de 4x2500w rms la 2 ohmi cu toate canalele in functiune simultan!

Modelul celalalt este un aparat clasic de sudura gandit pentru acei fani die-hard care prefera amplificatoarele cu sursa clasica si etaj finala in clasa H.

Este masiv si foarte greu.

Pozele vor urma in zilele urmatoare.

_________________
ing. Mircea Bartic
Director general

Poweraudio Romania
Drumul Tarpiului, Nr.30, Bistrita, Jud. Bistrita-Nasaud
Telefon: 0766332366
E-mail: office@poweraudio.ro
www.poweraudio.ro
facebook.com/poweraudio.romania


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Amplificatoare PowerAudio
MesajScris: Lun Oct 23, 2017 10:38 am 
In afara de cele 2 difuzoare si cele 2 amplificatoare, vor mai fi si altele ?


Sus
  
 
 Subiectul mesajului: Re: Amplificatoare PowerAudio
MesajScris: Lun Oct 23, 2017 11:14 am 
Neconectat
Director General 0766332366
Director General  0766332366
Avatar utilizator

Membru din: Joi Oct 27, 2005 7:33 pm
Mesaje: 19817
Localitate: La sediu
Da. Avem o multime de proiecte in derulare. Ceea ce vezi sunt doar o mica parte dintre cele care sunt finalizate
Mai urmeaza multe produse

_________________
ing. Mircea Bartic
Director general

Poweraudio Romania
Drumul Tarpiului, Nr.30, Bistrita, Jud. Bistrita-Nasaud
Telefon: 0766332366
E-mail: office@poweraudio.ro
www.poweraudio.ro
facebook.com/poweraudio.romania


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Amplificatoare PowerAudio
MesajScris: Mar Oct 24, 2017 11:07 am 
Mircea Bartic scrie:
Da. Avem o multime de proiecte in derulare. Ceea ce vezi sunt doar o mica parte dintre cele care sunt finalizate
Mai urmeaza multe produse

Cam cand vor mai aparea si alte modele de difuzoare in special.. ma gandesc ca la pretul care-l au cele 2 difuzoare de 21inch de la nexus, sunt imbatabile la aceasta ora.
Chiar sunt curios sa stiu ce difuzoare mai apar, cu multi dB :twisted: :twisted: :twisted:


Sus
  
 
 Subiectul mesajului: Re: Amplificatoare PowerAudio
MesajScris: Mar Oct 24, 2017 11:39 am 
Neconectat
User

Membru din: Vin Sep 19, 2014 4:01 pm
Mesaje: 250
Localitate: Bucuresti
Oare care e scopul? E ca mersul la piata sa vezi ce e dar sa nu iei nimic? Oare nu vor aparea pe site atunci cand vor fi disponibile? Pentru ca daca ai avea nevoie de ceva si ai un anume proiect, nu intrebi ce va urma, cauti solutia acum pentru ca proiectul si nevoile il ai acum daca e cazul... :?: :roll:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Amplificatoare PowerAudio
MesajScris: Mar Oct 24, 2017 11:51 am 
Neconectat
Director General 0766332366
Director General  0766332366
Avatar utilizator

Membru din: Joi Oct 27, 2005 7:33 pm
Mesaje: 19817
Localitate: La sediu
la ce te referi?

Tot ceea ce este pe site este disponibil!

Produsele care nu sunt disponibile sunt trecute cu "Indisponibil" deoarece nu se mai fabrica sau nu este inca fixat un termen de livrare de la fabrica.

Produsele care sunt trecute ca fiind in stoc sunt stocate in depozitul din Romania
Produsele care au termen de livrare 1-14 zile sau 10-14 zile se stocheaza in depozitele noastre externe de unde trimitem in restul Europei si dureaza pana cand transferam un palet consolidat in Romania. (chestia asta se face deoarece unele repere au un rulaj foarte mic la noi in tara insa foarte mare in restul Europei - stocarea in Romania ar atrage cresteri semnificative de pret.)

nu stiu cum sunteti voi, insa eu prefer sa astept 10 zile si sa cumpar cu 15-20% mai ieftin :roll:

Mai exista cazuri rare in care se termina vreun reper si sunati inainte sa se updateze stocul in site. Crestia asta se intampla deoarece undeva la jumatate din comenzi se plaseaza inca telefonic, ceea ce ne introduce niste intarzieri in actualizarea disponibilitatii de pe site.
Platforma este gandita si gestioneze stocurile plasand comenzile prin internet.

_________________
ing. Mircea Bartic
Director general

Poweraudio Romania
Drumul Tarpiului, Nr.30, Bistrita, Jud. Bistrita-Nasaud
Telefon: 0766332366
E-mail: office@poweraudio.ro
www.poweraudio.ro
facebook.com/poweraudio.romania


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Amplificatoare PowerAudio
MesajScris: Mar Oct 24, 2017 11:59 am 
Neconectat
Director General 0766332366
Director General  0766332366
Avatar utilizator

Membru din: Joi Oct 27, 2005 7:33 pm
Mesaje: 19817
Localitate: La sediu
FaneSpeaker scrie:
Mircea Bartic scrie:
Da. Avem o multime de proiecte in derulare. Ceea ce vezi sunt doar o mica parte dintre cele care sunt finalizate
Mai urmeaza multe produse

Cam cand vor mai aparea si alte modele de difuzoare in special.. ma gandesc ca la pretul care-l au cele 2 difuzoare de 21inch de la nexus, sunt imbatabile la aceasta ora.
Chiar sunt curios sa stiu ce difuzoare mai apar, cu multi dB :twisted: :twisted: :twisted:


Nu avem in plan sa adaugam modele de difuzoare suplimentare la Nexus-Acoustics
Aceste difuzoare le-am dezvoltat pentru niste proiecte speciale si am decis sa le vindem si catre public.

_________________
ing. Mircea Bartic
Director general

Poweraudio Romania
Drumul Tarpiului, Nr.30, Bistrita, Jud. Bistrita-Nasaud
Telefon: 0766332366
E-mail: office@poweraudio.ro
www.poweraudio.ro
facebook.com/poweraudio.romania


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Amplificatoare PowerAudio
MesajScris: Mar Oct 24, 2017 3:31 pm 
Neconectat
User

Membru din: Vin Sep 19, 2014 4:01 pm
Mesaje: 250
Localitate: Bucuresti
Mircea Bartic scrie:
la ce te referi?

Tot ceea ce este pe site este disponibil!

Produsele care nu sunt disponibile sunt trecute cu "Indisponibil" deoarece nu se mai fabrica sau nu este inca fixat un termen de livrare de la fabrica.

Produsele care sunt trecute ca fiind in stoc sunt stocate in depozitul din Romania
Produsele care au termen de livrare 1-14 zile sau 10-14 zile se stocheaza in depozitele noastre externe de unde trimitem in restul Europei si dureaza pana cand transferam un palet consolidat in Romania. (chestia asta se face deoarece unele repere au un rulaj foarte mic la noi in tara insa foarte mare in restul Europei - stocarea in Romania ar atrage cresteri semnificative de pret.)

nu stiu cum sunteti voi, insa eu prefer sa astept 10 zile si sa cumpar cu 15-20% mai ieftin :roll:

Mai exista cazuri rare in care se termina vreun reper si sunati inainte sa se updateze stocul in site. Crestia asta se intampla deoarece undeva la jumatate din comenzi se plaseaza inca telefonic, ceea ce ne introduce niste intarzieri in actualizarea disponibilitatii de pe site.
Platforma este gandita si gestioneze stocurile plasand comenzile prin internet.



ma refeream la faptul ca intreaba ce ai sa mai produci in viitor, ce proiecte ai, nu ce apare pe site deja... gen, asteptam dacia cu motor electric, peste 2-3-5 ani dar nu vedem acum ca avem golf electric pe care il putem cumpara pentru ca e disponibil daca chiar am nevoie de masina electrica
Ce ai pe site si cum functioneaza imi e clar, eu nu am intrebari sau nelamuriri, dar ma enerveaza discutiile astea total aiurea si neconstructive, nascute din partea unora..


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Amplificatoare PowerAudio
MesajScris: Mar Oct 24, 2017 3:41 pm 
Neconectat
Director General 0766332366
Director General  0766332366
Avatar utilizator

Membru din: Joi Oct 27, 2005 7:33 pm
Mesaje: 19817
Localitate: La sediu
Omul e mai mult interesat din punct de vedere strict tehnic. Poate ca nu si le poate permite in acest moment. Toti trecem prin etapa aceasta. Unii dintre noi avansam, ramanem in domeniu si peste ani de zile avem puterea financiara sa le si cumparam. Nu vad nimic rau in asta;)

Si eu am trecut prin aceasta etapa. Acum 25 de ani salivam dupa cate un difuzor mai interesant sau dupa cate vreun amplificator peste 200W vazut prin vreo revista de afara... :P

Acum tot ce trebuie sa fac este sa ma duc pana la raft si sa ma servesc cu tot ce-mi pofteste inima. :mrgreen:

_________________
ing. Mircea Bartic
Director general

Poweraudio Romania
Drumul Tarpiului, Nr.30, Bistrita, Jud. Bistrita-Nasaud
Telefon: 0766332366
E-mail: office@poweraudio.ro
www.poweraudio.ro
facebook.com/poweraudio.romania


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Amplificatoare PowerAudio
MesajScris: Mar Oct 24, 2017 6:50 pm 
Mircea Bartic scrie:
Omul e mai mult interesat din punct de vedere strict tehnic. Poate ca nu si le poate permite in acest moment. Toti trecem prin etapa aceasta. Unii dintre noi avansam, ramanem in domeniu si peste ani de zile avem puterea financiara sa le si cumparam. Nu vad nimic rau in asta;)

Si eu am trecut prin aceasta etapa. Acum 25 de ani salivam dupa cate un difuzor mai interesant sau dupa cate vreun amplificator peste 200W vazut prin vreo revista de afara... :P

Acum tot ce trebuie sa fac este sa ma duc pana la raft si sa ma servesc cu tot ce-mi pofteste inima. :mrgreen:

Doar am fost curios sa aflu... pana la urma cred ca signura firma din tara care chiar face ceva. TomAlex daca nu-ti convine, poti sa nu te bagi !


Sus
  
 
 Subiectul mesajului: Re: Amplificatoare PowerAudio
MesajScris: Joi Oct 26, 2017 7:29 pm 
Neconectat
User

Membru din: Lun Mai 27, 2013 10:33 pm
Mesaje: 132
Localitate: brasov
Mircea Bartic scrie:
Salut

Amplificatoarele vadute sub brandul propriu provin de la 2 producatori in regim OEM cu care lucram de cativa ani.

Am inceput testele si procesul de dezvoltare pentru cele doua modele prezentate, acum 5 ani , la fel ca si difuzoarele de 21 de inch care au aparit pe site saptamanile trecute.

Amplificatoarele sunt produse in Taiwan, iar puterile sunt foarte conservator declarate.

De ex , la Q10 , daca il masuram dupa standardele folosite in acest moment de Powersoft , puterea masurata este de 4x2500w rms la 2 ohmi cu toate canalele in functiune simultan!

Modelul celalalt este un aparat clasic de sudura gandit pentru acei fani die-hard care prefera amplificatoarele cu sursa clasica si etaj finala in clasa H.

Este masiv si foarte greu.

Pozele vor urma in zilele urmatoare.

Buna Mircea , ca si tensiune de alimentare la amplificatorul Q10 ce ne poti spune? Observ ca are un pret destul de bun in comparatie cu PKN LC4004-U la care sunt foate bine prezentate . Multumesc !

_________________
BRASOV ,HARMANULUI 156 ,0744756533


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Amplificatoare PowerAudio
MesajScris: Joi Oct 26, 2017 7:41 pm 
Neconectat
Director General 0766332366
Director General  0766332366
Avatar utilizator

Membru din: Joi Oct 27, 2005 7:33 pm
Mesaje: 19817
Localitate: La sediu
Este dotat cu 4 SMPS independente ce nu contin PFC.
PKN este in alta categorie. Are limmiter mai performant si are si PFC, de aceea costa si mai mult.

_________________
ing. Mircea Bartic
Director general

Poweraudio Romania
Drumul Tarpiului, Nr.30, Bistrita, Jud. Bistrita-Nasaud
Telefon: 0766332366
E-mail: office@poweraudio.ro
www.poweraudio.ro
facebook.com/poweraudio.romania


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Amplificatoare PowerAudio
MesajScris: Sâm Oct 28, 2017 1:08 pm 
Mircea Bartic scrie:
Este dotat cu 4 SMPS independente ce nu contin PFC.
PKN este in alta categorie. Are limmiter mai performant si are si PFC, de aceea costa si mai mult.

Si cu toate astea ar terbui sa nu avem nici macar o indoiala deoarece, Mircea nu aduce porcarii la poweraudio si nici nu vinde asa ceva :twisted: :twisted:


Sus
  
 
 Subiectul mesajului: Re: Amplificatoare PowerAudio
MesajScris: Sâm Oct 28, 2017 5:08 pm 
Neconectat
User

Membru din: Lun Mai 27, 2013 10:33 pm
Mesaje: 132
Localitate: brasov
FaneSpeaker scrie:
Mircea Bartic scrie:
Este dotat cu 4 SMPS independente ce nu contin PFC.
PKN este in alta categorie. Are limmiter mai performant si are si PFC, de aceea costa si mai mult.

Si cu toate astea ar terbui sa nu avem nici macar o indoiala deoarece, Mircea nu aduce porcarii la poweraudio si nici nu vinde asa ceva :twisted: :twisted:

NU am insinuat asa ceva ! Incerc sa achizitionez un amplificator care sa-mi satisfaca nevoile personale si ma intrebam cum face fata la variatiile de tensiune din tara noastra . Este o investitie pe care nu as vrea sa o regret a doua zi dupa achizitie si sa aurunc cu noroi pe niste scule pe care le am cumparat in necunostinta de cauza . Eu consider ca nu am adus ofense dl. Mircea si nici pentru poweraudio , daca este asa imi cer scuze, desi nu este cazu deoarece respect mult profesional. Multumesc !

_________________
BRASOV ,HARMANULUI 156 ,0744756533


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 28 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2  Următorul

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România