The poweraudio Forum is managed by a team of tallented administrators that have made it their mission to offer projects, schematics, designs and their advice free of charge. By making a small donation you can aid in the further development and running costs of this community. We thank you for the support!
Forumul Poweraudio este manageriat de o echipa de administratori talentati care au misiunea de a furniza proiecte, scheme, schite si sfaturi in mod gratuit. Facand o donatie, puteti sa ajutati la dezvoltarea si acoperirea costurilor de operare si dezvoltare a acestei comunitati. Va multumim pentru ajutor!

forumpoweraudio.ro

>> Bine ati venit pe forumul Poweraudio - Cel mai mare forum PROaudio din Romania <<
Acum este Joi Mar 28, 2024 12:52 pm


Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 6 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Casetofon auto
MesajScris: Sâm Mai 05, 2018 7:55 pm 
Neconectat
User

Membru din: Sâm Mai 05, 2018 7:51 pm
Mesaje: 5
Salut..as avea si eu nevoie de ajutor..am luat astazi un sony ca sa il schimbi pe cel original de pe masina si toate bune si frumoase sau potrivit mufele a mers fara probleme si cand am vrut sa il bag pe șine inauntru sa stins si nu se mai aprinde!tin sa spun ca am verificat tot ce inseamna sigurante fire etc..si totul este in regula dar orice as face tot nu se aprinde si nu am atins niciun fir intre ele cum am spus sau potrivit mufele perfect nu a fost nevoie sa tai niciun fir!nu inteleg unde este buba..


Sus
 Profil  
 


 Subiectul mesajului: Re: Casetofon auto
MesajScris: Dum Mai 06, 2018 8:04 am 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Sâm Iul 26, 2008 3:31 pm
Mesaje: 568
Localitate: iasi
daca il pui pe ala vechi inapoi si merge atunci e ceva din interiorul mpr3 sony.. sa fii atent la firele din mufe ca odata ce il bagi pe sina ele se indoaie si ies din mufa. ma refer la unele mufe de bazar.

_________________
mixer - yamaha mg102c, phonic xp2000b,behringer ep1500,cx2310, subwoofer c18-650el , sateliti: e10-200s+ d202ti


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Casetofon auto
MesajScris: Dum Mai 06, 2018 9:13 am 
Neconectat
User

Membru din: Sâm Mai 05, 2018 7:51 pm
Mesaje: 5
Este un sony..la mufele lui firul albastru remote eu nu l-am taiat si in mufa de la masina se conecta la ceva dar nu stiu la ce..daca tai firul are vreo legatura poate sa fie din cauza asta?ca alta explicatie nu gasesc pentru ca am probat cd playerul pe alta masina si merge...problema cred ca ar fi din mufa asta a lui si ma gandesc la firul albastru care normal nu cred ca ar trebui sa faca contact inafara de un amplificator


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Casetofon auto
MesajScris: Dum Mai 06, 2018 11:39 am 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Sâm Iul 26, 2008 3:31 pm
Mesaje: 568
Localitate: iasi
firul albastru este pt antena electrica . eu il puneam la remote amplificator si cand se oprea mp3 se oprea si statia. uitatate la cablurile rosu si galben sa fie bn legate in mufa. mai incearca si cu contactul pus la masina poate e lagat in mufa sa mearga doar cu contactul pus.

_________________
mixer - yamaha mg102c, phonic xp2000b,behringer ep1500,cx2310, subwoofer c18-650el , sateliti: e10-200s+ d202ti


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Casetofon auto
MesajScris: Dum Mai 06, 2018 11:57 am 
Neconectat
User

Membru din: Sâm Mai 05, 2018 7:51 pm
Mesaje: 5
Cand am bagat firele asa mergea cu contactul pus..dar acum nici cu contactul pus nu mai merge


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Casetofon auto
MesajScris: Dum Mai 06, 2018 2:48 pm 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Joi Sep 05, 2013 10:53 am
Mesaje: 195
Localitate: cluj
problema este la mufa de la pleyer
scoate mufa de la pleyer si usor cracesti toti pinii unul sus unul injos
mai mult ca sigur e problema de la mufa spor


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 6 mesaje ] 

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 9 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România