The poweraudio Forum is managed by a team of tallented administrators that have made it their mission to offer projects, schematics, designs and their advice free of charge. By making a small donation you can aid in the further development and running costs of this community. We thank you for the support!
Forumul Poweraudio este manageriat de o echipa de administratori talentati care au misiunea de a furniza proiecte, scheme, schite si sfaturi in mod gratuit. Facand o donatie, puteti sa ajutati la dezvoltarea si acoperirea costurilor de operare si dezvoltare a acestei comunitati. Va multumim pentru ajutor!

forumpoweraudio.ro

>> Bine ati venit pe forumul Poweraudio - Cel mai mare forum PROaudio din Romania <<
Acum este Joi Mar 28, 2024 12:30 pm


Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 1 mesaj ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Amplasare optima a doua coloane de pa sistem bas top stereo
MesajScris: Lun Aug 22, 2022 9:32 pm 
Neconectat
User

Membru din: Vin Oct 27, 2017 9:59 pm
Mesaje: 180
Va salut. . M-am gândit sa deschid un topic despre un subiect care mie.m-i se pare foarte important si anume:
Este vorba despre amplasarea cea mai optima a doua coloane de sistem pa gen dynacord xa sau orice alt gen de coloane bas top nu conteaza firma. Ca setare din procesor 2way stereo.
Cum se pot aseza coloanele pe ringul de dans la un eveniment fara a se produce anulari de bass exact unde e mai important ..adica pe ringul de dans. De cele mai multe ori ne intanim cu aceste probleme la diferite evenimente. Stiu ca cel mai intalnit si recomandat este sa se monteze basii in centru mono si satelitii stereo stanga- dreapta ,dar sunt anumite sisteme care nu se pot impartii sau e mai comod sa se foloseasca asa cu stative. Si nu toata lumea dispune de schela pentru suspendare de topuri. Poate foarte multi dintre voi v-ati intalnit cu fenomenul acesta sa va treziti ca nu se aude basul sau anumite medii..inalte ...
Deci este vreo distanta anume studiata de careva dintre voi sau cine a studiat chestia asta si ajuns la o concluzie ca asa ar fi cel mai bine va rog sa dezbatem subiectul. Cred ca ar fi de ajutor pentru multi muzicanti sau oameni care fac sonorizari la evenimente ,dj etc. De o multime de ori am intalnit acest fenomen si am decis sa intreb pe cineva care cunoaste mai bine fenomenul si stie mai multe detalii. Teorie si practica. Multumesc si o seara buna tuturor!


Sus
 Profil  
 


Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 1 mesaj ] 

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 9 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România