The poweraudio Forum is managed by a team of tallented administrators that have made it their mission to offer projects, schematics, designs and their advice free of charge. By making a small donation you can aid in the further development and running costs of this community. We thank you for the support!
Forumul Poweraudio este manageriat de o echipa de administratori talentati care au misiunea de a furniza proiecte, scheme, schite si sfaturi in mod gratuit. Facand o donatie, puteti sa ajutati la dezvoltarea si acoperirea costurilor de operare si dezvoltare a acestei comunitati. Va multumim pentru ajutor!

forumpoweraudio.ro

>> Bine ati venit pe forumul Poweraudio - Cel mai mare forum PROaudio din Romania <<
Acum este Joi Mar 28, 2024 12:56 pm


Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 36 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Joi Apr 08, 2010 4:21 pm 
Neconectat
Ultramoderator
Ultramoderator
Avatar utilizator

Membru din: Dum Dec 03, 2006 12:46 am
Mesaje: 818
Localitate: Baia Mare/Cluj
Dar totusi ce-a mai buna metoda de galagizat ramane sinus la 40-50 hz pe subwoofere capabile,2-3 secunde sa creada vecinii ca e cutremur :lol: :lol: :lol:

_________________
Pump up the volume :D


Sus
 Profil  
 


 Subiectul mesajului:
MesajScris: Joi Apr 08, 2010 5:02 pm 
Neconectat
User

Membru din: Mie Iun 04, 2008 2:32 pm
Mesaje: 233
Localitate: ploiesti ,prahova
Sound_seal scrie:
Dar totusi ce-a mai buna metoda de galagizat ramane sinus la 40-50 hz pe subwoofere capabile,2-3 secunde sa creada vecinii ca e cutremur :lol: :lol: :lol:




2x br 18" -- cu vreo 800-1000w la borne sa vezi distractie atunci cu politia.:)

_________________
A.K.A--- Nanutza


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Linistea publica & Puterea audio
MesajScris: Mie Apr 13, 2011 12:57 pm 
Neconectat
User

Membru din: Lun Apr 04, 2011 11:32 am
Mesaje: 8
Specimene sunt multe pe lumea asta....stau la parter, langa mine niste tigani in chirie care parca au pus gand rau la apartamentul ala, deasupra vreo 3 copilasi in chirie care tropaie mereu de ma tot uit la glet, tot langa in scara vecina altu care face vocalize cu un bebe prin statie plus chitara lui si mai si arunca cu pietre in geam si ameninta cu reclamatii la politie, chefuri dau max unul pe an, muzica tare ascult max o melodie/seara dupa munca pana in ora 21.00.

Niste sfaturi in cazul primirii unei reclamatii la Politie?

PS: Nu am mai avut de-a face cu reclamatii.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Linistea publica & Puterea audio
MesajScris: Mie Apr 13, 2011 1:36 pm 
Din ce stiu s-a schimbat legea in prinvinta orelor de liniste. Nu mai stiu exact dar stiu ca era un orar foarte avantajos pentru cei car vor sa galagizeze. Era ceva de genul intre 2 si 3 dupa-amiaza si dupa ora 10... nu mai retin exact. O sa ma interesez si revin cu un reply.


Sus
  
 
 Subiectul mesajului: Re: Linistea publica & Puterea audio
MesajScris: Vin Apr 22, 2011 2:20 am 
Neconectat
User

Membru din: Mie Iun 02, 2010 3:11 pm
Mesaje: 30
Localitate: bucuresti
Pentru toti copiii nematurizati care vor discoteca acasa :

Legea 61 /1991 art 3 , alineatul 25 va umple de bucurie la orice ora , ai deranjat vecinii , ai luat-o de la politie.
tot legea 61/1991 art 3 alineatul 26 zice ca intre orele 22 si 8 si intre 13- 14 se considera ore de liniste si ca politia ar trebui sa se sesizeze din oficiu la fiecare incalcare ;
la alineatul 25 o iei doar daca iti face cineva dedicatie la politie.
pentru curiosi si cei care au dubii legat de corectitudinea datelor de aici , le recomand sa caute legea 61/1991

Ps .
Casa nu e discoteca , acasa asculti la casti daca vrei senzatie ,sau fidelitate la un microsistem


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Linistea publica & Puterea audio
MesajScris: Vin Apr 22, 2011 3:29 am 
Neconectat
Ultramoderator
Ultramoderator
Avatar utilizator

Membru din: Dum Iul 04, 2010 3:36 pm
Mesaje: 2679
Localitate: Bucuresti Romania
Nu recomand nimanui sa incalce legea.......in extrasul din Monitorul oficial , incepand cu pag 14 aveti continutul exact al legii actualizate 61 / 1991 , si in Ordonata guvernului nr 2 / 2001 modul de sanctionare a contraventiilor........mai exista si o lege a poluarii sonore , de care raspunde Garda de Mediu , va las placerea sa cautati singuri......


Fişiere ataşate:
0077.pdf [254.13 KiB]
Descărcat de 139 ori
ord-2-2001.pdf [86.94 KiB]
Descărcat de 141 ori

_________________
Excelența face diferența

High
Performance Un produs unicat de o calitate deosebita si construit din pasiune
Audio


Leonardo Fibonacci : F(n) = F(n–1) + F(n–2)
Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 36 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 7 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România