The poweraudio Forum is managed by a team of tallented administrators that have made it their mission to offer projects, schematics, designs and their advice free of charge. By making a small donation you can aid in the further development and running costs of this community. We thank you for the support!
Forumul Poweraudio este manageriat de o echipa de administratori talentati care au misiunea de a furniza proiecte, scheme, schite si sfaturi in mod gratuit. Facand o donatie, puteti sa ajutati la dezvoltarea si acoperirea costurilor de operare si dezvoltare a acestei comunitati. Va multumim pentru ajutor!

forumpoweraudio.ro

>> Bine ati venit pe forumul Poweraudio - Cel mai mare forum PROaudio din Romania <<
Acum este Vin Mar 29, 2024 1:24 pm


Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 3 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Amplificator si boxe AMY
MesajScris: Mie Iun 19, 2013 4:01 pm 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Mar Ian 25, 2011 9:37 am
Mesaje: 535
Localitate: Targovcity
Va salut dragi forumisti. Stie cineva ceva legat de aceasta firma care produce boxe si amplificatoare? Am vazut la un local, unde lucreaza o verisoara de-a mea, 2 boxe AMY de 15" si un amplificator AMY. Boxele sunt cocotate la vreo 3m sus pe pereti si n-am putut sa vad daca au vreo serie sau model pe spate. Amplificatorul era si el bagat intr-un locsor unde nu puteam sa ma uit pe partea din spate sa vad mai multe despre el. Am zis ca tin mine modelul care era scris pe partea frontala dar pana acasa am uitat...parca ceva de genul: AMY A2000. Nu mi-a dat prin cap sa le fac poze. Treaba este ca nu gasesc nimic pe internet despre acest brand. Le-am auzit la revelionul trecut unde am fost cu sotia si cu niste prieteni si pot sa spun ca sunau foarte bine desi pe partea de procesare era doar un mixeras Behringer, tot al localului. Incintele sunt vopsite sau vinilate (nu am putut sa-mi dau seama de la distanta) si nu stiu daca sunt din pal sau ply, finisate foarte bine, au forma trapezoidala cu o adancime mai mare decat cele uzuale si destul de inguste in spate. Daca nu era directorul localului pe acolo, faceam rost de o scara si ma urcam sa le studiez mai atent. Totusi, daca cineva stie ceva legat de acest brand, il rog sa-mi spuna si mie cat este de "brand".

_________________
0766710585____Billy
Doua lucruri sunt infinite: universul si prostia oamenilor....totusi nu sunt prea sigur despre cea a universului! (Einstein)


Sus
 Profil  
 


 Subiectul mesajului: Re: Amplificator si boxe AMY
MesajScris: Mar Dec 30, 2014 1:49 pm 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Mar Ian 25, 2011 9:37 am
Mesaje: 535
Localitate: Targovcity
Revin cu cateva poze pe care am reusit sa le fac aseara. M-am uitat si in spatele amplificatorului sa vad daca gasesc ceva dupa care sa caut pe google dar nu am gasit nimic....era un sigiliu cu ceva inscris in chineza. Am mai sapat putin pe google si am vazut un Crest care seamana identic cu Amy asta. Deci inclin sa cred ca este vreo chinezarie. Boxele par destul de ok ca lucratura, se aud destul de bine si bass-ul reflex este chiar intre goarna si difuzor. Ciudat cum de nu gasesc nimic pe google despre ele....
Imagine
Imagine
Imagine

_________________
0766710585____Billy
Doua lucruri sunt infinite: universul si prostia oamenilor....totusi nu sunt prea sigur despre cea a universului! (Einstein)


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Amplificator si boxe AMY
MesajScris: Mar Dec 30, 2014 4:11 pm 
Neconectat
Director General 0766332366
Director General  0766332366
Avatar utilizator

Membru din: Joi Oct 27, 2005 7:33 pm
Mesaje: 19817
Localitate: La sediu
China

amplificatorul il recunosc dupa selectroarele de volum si indicatoarele cu led de pe fata. Sunt de la Deshenglong.

_________________
ing. Mircea Bartic
Director general

Poweraudio Romania
Drumul Tarpiului, Nr.30, Bistrita, Jud. Bistrita-Nasaud
Telefon: 0766332366
E-mail: office@poweraudio.ro
www.poweraudio.ro
facebook.com/poweraudio.romania


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 3 mesaje ] 

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Google [Bot] şi 23 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România