The poweraudio Forum is managed by a team of tallented administrators that have made it their mission to offer projects, schematics, designs and their advice free of charge. By making a small donation you can aid in the further development and running costs of this community. We thank you for the support!
Forumul Poweraudio este manageriat de o echipa de administratori talentati care au misiunea de a furniza proiecte, scheme, schite si sfaturi in mod gratuit. Facand o donatie, puteti sa ajutati la dezvoltarea si acoperirea costurilor de operare si dezvoltare a acestei comunitati. Va multumim pentru ajutor!

forumpoweraudio.ro

>> Bine ati venit pe forumul Poweraudio - Cel mai mare forum PROaudio din Romania <<
Acum este Joi Mar 28, 2024 4:29 pm


Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 5 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Probleme microfon wireless
MesajScris: Sâm Apr 19, 2014 1:07 pm 
Neconectat
User

Membru din: Sâm Apr 19, 2014 12:36 pm
Mesaje: 1
Salut prieteni am si eu o probleme cu un set de microfoane wireless de la un timp numi mai merge un microfon mai exact dupa un botez la un prieten pe la sfarsit nu se mai auzea nimic am zis ca poate sa fie incalzit sau ceva de genu lam lasat. astazi cand le-am incercat sa vad daca merg la fel unu dintre ele merge celalalt nu mentionez ca sunt chinezerii nu sunt vreo renumita firma cel care nu mai merge este cel rosu . as vrea sa stiu daca se mai pot repara. microfoanele sunt acestea :http://www.okazii.ro/echipament-studio/microfoane/set-2-microfoane-wireless-cu-receiver-k-amp-amp-amp-amp-amp-k-at306-a147227827.


Fişiere ataşate:
7171bb302f4ca276be28204cabe861ea-2293128-1000_1000.jpg
7171bb302f4ca276be28204cabe861ea-2293128-1000_1000.jpg [ 14.12 KiB | Vizualizat de 2587 ori ]
set-microfoane-wireles-c05.jpg
set-microfoane-wireles-c05.jpg [ 42.33 KiB | Vizualizat de 2587 ori ]
Sus
 Profil  
 


 Subiectul mesajului: Re: Probleme microfon wireless
MesajScris: Joi Apr 24, 2014 6:11 am 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Mie Mai 26, 2010 5:21 pm
Mesaje: 190
Localitate: Salaj
La 90 de lei 2 microfoane wireless era de asteptat. In locul tau m-as bucura ca am putut duce o sonorizare pana la sfarsit cu ele. :)

_________________
Acelasi Mathy112


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Probleme microfon wireless
MesajScris: Joi Apr 24, 2014 8:45 pm 
Neconectat
User

Membru din: Lun Aug 29, 2011 8:55 am
Mesaje: 118
Localitate: buftea
chinezu e chinez :D mama lui de chinez :)


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Probleme microfon wireless
MesajScris: Dum Iun 01, 2014 8:27 pm 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Lun Dec 12, 2011 3:24 pm
Mesaje: 135
Localitate: Brasov
Buna seara tuturor colegilor.
La ultimile evenimente m-am confruntat cu o problema a recieverului (cred) Sennheiser EM 100 G3.
Cu microfonul inchis, recieverul incepe sa imi dea semnal parazit in mixer (ocazional) si daca am calea deschisa automat si in sistem.
Nu inteleg de ce, dar am observat ca desi microfonul e inchis ocazional pe display (in cazuta PEAK - adica volumul semnalului receptionat indica ceva activitate), nu stiu de unde pentru ca am fost in locatii diferite fara posibilitate de a intra peste frecventa de lucru a altui microfon din preajma.
Problema s-a manifestat pe 2 mixere diferite in 2 locatii diferite.
Microfonul e Sennheiser E 835.
Aseara am schimbat frecventa de lucru si nu am mai avut probleme, dar torusi tind sa cred ca nu acolo e buba.
Aveti vreo idee, ati mai intalnit acest fenomen???

_________________
Imagine


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Probleme microfon wireless
MesajScris: Dum Iun 01, 2014 10:11 pm 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Joi Mar 20, 2008 2:33 pm
Mesaje: 1962
Localitate: Iashingtown
am avut eu aceeasi problema cu EW100... de foarte multe ori
cred ca pe unele canale cu anumite frecvente interfereaza cu fel de fel de alte device-uri care functioneaza prin zona aia

uneori s`a rezolvat cu schimbarea canalului... uneori cu punerea pe mute din mixer... uneori cu schimbarea cu totu a microfonului :mrgreen:

_________________
aka. adi_0l06


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 5 mesaje ] 

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 16 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România