The poweraudio Forum is managed by a team of tallented administrators that have made it their mission to offer projects, schematics, designs and their advice free of charge. By making a small donation you can aid in the further development and running costs of this community. We thank you for the support!
Forumul Poweraudio este manageriat de o echipa de administratori talentati care au misiunea de a furniza proiecte, scheme, schite si sfaturi in mod gratuit. Facand o donatie, puteti sa ajutati la dezvoltarea si acoperirea costurilor de operare si dezvoltare a acestei comunitati. Va multumim pentru ajutor!

forumpoweraudio.ro

>> Bine ati venit pe forumul Poweraudio - Cel mai mare forum PROaudio din Romania <<
Acum este Vin Mar 29, 2024 12:04 am


Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 19 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Cer ajutor Domnului Mircea, nu stiu ce difuzoare sunt astea
MesajScris: Sâm Mai 17, 2014 8:14 pm 
Neconectat
User

Membru din: Joi Sep 26, 2013 7:30 pm
Mesaje: 67
Localitate: Dragasani
Rog ajutor in recunoasterea difuzoarelor nu scrie nimik pe ele cel albastru pare a fi p-audio 18sd nus sigur iar celalalt chiar nu stiu a fost dezlipita eticheta si vopsit cu sprei peste si peste calota, ambele au 18 inch, o fi chinezarie o fi EV cel negru cum zicea cineva sau JBL????cine le recunoaste sa lase un mesaj ar fi de mare ajutor vreu sa fac doi basii din ele si sa stiu daca au parametri cat de cat asemanatori sau puterea.

Poze: http://tinypic.com/view.php?pic=2vi2xs3 ... 3ejItJ_u5w
http://tinypic.com/view.php?pic=10r4aiw ... 3ej3tJ_u5w
http://tinypic.com/view.php?pic=21epxc3 ... 3ekstJ_u5w
http://tinypic.com/view.php?pic=k4wgsp&s=8#.U3elANJ_u5w
http://tinypic.com/view.php?pic=2a60dx4 ... 3elVNJ_u5w

Cel P-audio: http://tinypic.com/view.php?pic=34ybs41 ... 3eluNJ_u5w
http://tinypic.com/view.php?pic=zuk36x&s=8#.U3emC9J_u5w
http://tinypic.com/view.php?pic=1447n1t ... 3emXtJ_u5w
http://tinypic.com/view.php?pic=2wolzyc ... 3emtdJ_u5w

In poze niste micuti in realitate niste monstruleti


Ultima oară modificat de C.Remus Ionut pe Dum Mai 18, 2014 9:12 am, modificat 1 dată în total.

Sus
 Profil  
 


 Subiectul mesajului: Re: Ajutor recunoastere difuzoare de bass 18 inch
MesajScris: Dum Mai 18, 2014 1:14 am 
P. Audio Sd 18 nu e sigur si nici copia Alien pentru ca acestea au striatii concentrice pe mebrana lucru pe care al tau nu il are .


Sus
  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ajutor recunoastere difuzoare de bass 18 inch
MesajScris: Dum Mai 18, 2014 9:06 am 
Neconectat
User

Membru din: Joi Sep 26, 2013 7:30 pm
Mesaje: 67
Localitate: Dragasani
Da asta mi-a scapat intradevar nu are striatii pe membrana nici culoare de membrana nu e ca la P-audio atunci ce difuzoare or fi???


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cer ajutor Domnului Mircea, nu stiu ce difuzoare sunt as
MesajScris: Dum Mai 18, 2014 9:30 am 
Neconectat
User

Membru din: Joi Sep 26, 2013 7:30 pm
Mesaje: 67
Localitate: Dragasani
Multumesc mult Claudiu mi-ai deschis ochii l-am gasit acum dupa spusele tale cel negru este un SAL PA 50100 -800wRms (abureli),iar celalat cred ca e cum ai zis tu un ALIEN insa nu prea seamana deci tipul m-a facut vanzandu-le sub denumirea de P-audio 18sd ce nu ma indoiam a fi dar se pare ca nu e si Electro voice da de unde e un Sal vopsita calota unde scria Sal si eticheta data jos deci sunt bune de pus la cos sau de alceva nu de ce imi trebuiau mie asta e.multumesc mult. Ps:Amandoua suna bine dar cred ca sunt inferioare celo de vruiam sa le aiu eu noi B&C 18PS76.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cer ajutor Domnului Mircea, nu stiu ce difuzoare sunt as
MesajScris: Dum Mai 18, 2014 2:36 pm 
Neconectat
User

Membru din: Dum Iun 12, 2011 12:04 pm
Mesaje: 27
Localitate: focsani
asa patim atunci cand nu realizam ca suntem prea saraci sa ne permitem lucruri ieftine. sincer imi este ciuda ca unii care dau tepe vind chinezarii pe bani buni iar altii care vind scule bune nu reusesc sa vinda macar la un pret decent, de multe ori unii ajung sa le vinda pe preturi de nimic


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cer ajutor Domnului Mircea, nu stiu ce difuzoare sunt as
MesajScris: Dum Mai 18, 2014 6:41 pm 
Neconectat
Director General 0766332366
Director General  0766332366
Avatar utilizator

Membru din: Joi Oct 27, 2005 7:33 pm
Mesaje: 19817
Localitate: La sediu
Asta se intampla cand nu urmezi sfaturile pe care ti le dau. (am mai spus in trecut ca ar trebui sa nu mai dau sfaturi gratuite pentru ca oamenii nu respcta munca si sacrificiile pe care le-am facut ca sa acumulez cunostintele necesare)

te-ai procopsit cu doua opritoare de usa chinezesti
Succes! :wink:

_________________
ing. Mircea Bartic
Director general

Poweraudio Romania
Drumul Tarpiului, Nr.30, Bistrita, Jud. Bistrita-Nasaud
Telefon: 0766332366
E-mail: office@poweraudio.ro
www.poweraudio.ro
facebook.com/poweraudio.romania


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cer ajutor Domnului Mircea, nu stiu ce difuzoare sunt as
MesajScris: Dum Mai 18, 2014 7:41 pm 
buna asta cu ''opritoarele de usa '' . si eu vazusem pe un site de vanzari (nu dau numele ca e reclama) un fel de sd dinasta la care propietaru zicea ca e scos dintr-o boxa activa din italia . se vedea clar ca nu e P-Audio . de asta santem membrii sa ne ajutam . stii cum e mircea unii nu-si deschid ochii nici dupa ce iau si un par pe carca .


Sus
  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cer ajutor Domnului Mircea, nu stiu ce difuzoare sunt as
MesajScris: Dum Mai 18, 2014 8:49 pm 
Neconectat
User

Membru din: Joi Sep 26, 2013 7:30 pm
Mesaje: 67
Localitate: Dragasani
Asa este Domnul Mircea insa nu v-am uitat sfaturile nu am dat merele pe pere, in capul meu tot sfaturile dvs. au ramas insa nu am avut bani pana acum si noi sunt scumpe dar o sa le cumpar pe rand.Astea mi-au picat asa de ocazie in mana dar na tot teapa mi-am luat.Si eu unul mereu am fost bucuros cand am vazut ca am fost luat in seama de dvs si va multumesc mult pentru timpul acordat de fiecare data.Cat despre Claudiu fix de la tipul ala le-am luat a zis ca nu are poze mai clare etc. si la fel ca sunt scoase din niste basii activi electrovoice si inca unu ...da vad ha ha ha asta e m-am ars putin, difuzoarele suna super bine dar nici nu stiu cum suna unul mai de firma si mai bun atunci as face o diferenta.O seara buna si va multumesc ca m-ati ajutat PS. Ce naiba dif. e cel albastru ca la membrana nu seamana cu Alien???


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cer ajutor Domnului Mircea, nu stiu ce difuzoare sunt as
MesajScris: Dum Mai 18, 2014 9:24 pm 
Neconectat
Director General 0766332366
Director General  0766332366
Avatar utilizator

Membru din: Joi Oct 27, 2005 7:33 pm
Mesaje: 19817
Localitate: La sediu
cel albastru este un cacat generic chinezesc, chiar crezi ca mai conteaza care fabrica l-a scuipat?

_________________
ing. Mircea Bartic
Director general

Poweraudio Romania
Drumul Tarpiului, Nr.30, Bistrita, Jud. Bistrita-Nasaud
Telefon: 0766332366
E-mail: office@poweraudio.ro
www.poweraudio.ro
facebook.com/poweraudio.romania


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cer ajutor Domnului Mircea, nu stiu ce difuzoare sunt as
MesajScris: Lun Mai 19, 2014 8:38 am 
Neconectat
User

Membru din: Joi Sep 26, 2013 7:30 pm
Mesaje: 67
Localitate: Dragasani
Asa e, vruiam sa stiu ca sa le dau si cand ma intreaba cineva sa ii spun ce naiba vand.E clar m-am procopsit cu doi chinezi in casa la mine asta e.va multumesc pt ajutor.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cer ajutor Domnului Mircea, nu stiu ce difuzoare sunt as
MesajScris: Mar Mai 27, 2014 6:22 pm 
Neconectat
User

Membru din: Joi Sep 26, 2013 7:30 pm
Mesaje: 67
Localitate: Dragasani
O mare problema am trimis unui om difuzoarele prin curier si desi au fost ambalate corespunzator+etichete fragil dobitoci au dat cu ele ca cu cartofi si acum ma sunat omul si mi a spus ca difuzorul SAL cel negru e blocat nu si mai misca membrana si cand il pune la statie doar face un barait ce s-ar fi putut intampla se mai poate face ceva????Multumesc tuturor de ajutor.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cer ajutor Domnului Mircea, nu stiu ce difuzoare sunt as
MesajScris: Mar Mai 27, 2014 7:51 pm 
Neconectat
User

Membru din: Dum Dec 01, 2013 8:01 pm
Mesaje: 168
Localitate: rm valcea
Salut
Eu unul sunt mai nou pe aici ,dar pot sa ti spun ca gresesti in continuare dupa ce ca ai cumparat altceva decat ai sperat ,te ai apucat sa le si vinzi si sa si o ia altul ,
In primul rind cind cumperi de pe site de vinzari ar trebuii sa ceri verificare ,nu ce apare in poze apare si in colet ,iar pozele pe care le vezi trebuiesc studiate bine ,memorezi si apoi cauti pe google si pina la urma tot gasesti macar ceva asemanator si ti dai seama ce cumperi
In privinta sfaturilor ori respecti cu strictete ce tii se spune ori faci de capul tau si te costa la buzunar cind cumperi orbeste
Dar totusi nu inteleg ,intr o postare zici ca suna bine ,chiar nu inteleg ,daca tot ai cumparat 2 difuri si desperecheate si fara sa ai in ureche un sunet de comparatie ,te ai apucat sa le si vinzi si prost ambalate ,mai bine le faceai 2 cutii ,faceai ceva bani si apoi puteai sa te uiti dupa altceva ,si aici in audio ca si in alte domenii sunt niste reguli care daca nu le respecti nici nu inveti nici nu ajungi departe ,in orice domeniu incepi de jos te chinuiesti si rezultatele vin pe masura ambitiei ,sunt sigur ca la cat ai dat pe ele puteai sa ti faci treaba bine
Pe viitor cind vrei sa mai cumperi second casca bine ochii sau daca nu cere sfatul unuia care se pricepe sau care traieste din audio si daca e bine intentionat te poate sfatuii in avantajul tau
La faza ca tii sa zis ca s a blocat bobina difuzorului cred ca a scapat din tir ,si nici nu l ai ambalat bine ,trebuia invelit in 2 3 straturi de polistiren extrudat si in cutie de trs si apoi tinea sigur la transport (asta daca nu l ai trimis gata ars ),
Succes in continuare


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cer ajutor Domnului Mircea, nu stiu ce difuzoare sunt as
MesajScris: Mar Mai 27, 2014 7:53 pm 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Joi Sep 05, 2013 10:53 am
Mesaje: 195
Localitate: cluj
ia legatura cu CLAUDIU URBAN si se rezolva problema


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cer ajutor Domnului Mircea, nu stiu ce difuzoare sunt as
MesajScris: Mar Mai 27, 2014 8:46 pm 
Neconectat
User

Membru din: Joi Sep 26, 2013 7:30 pm
Mesaje: 67
Localitate: Dragasani
Pentru marius popovici: Nu vorbi prosti eu le-am luat la o combinatie plus bani si nu am luat o teapa mare intelegi???doi la mana difuzoarele suna bine insa nu imi intrau in cutiile de le-aveam si nu mai imi fac alte cuti.A si inca ceva nu am dat difuzoare arse altfel nu mai postam si nici de ambalat prost nu au fost au avut 3 straturi de carton de 1 cm plus invelite intro patura daca nu sti despre ce vorba nu te lua de mine asa aiurea.Stiu eu ce fac si daca le puteam folosi sau nu (Iar tipului i-am spus ca sunt doua difuzoare chinezesti i-am specificat modele si s-a uitat pe net si in poze nu am pacalit pe nimeni nu mi-a dat bani pe ele asa ca nu mai vb daca nu esti in cauza.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cer ajutor Domnului Mircea, nu stiu ce difuzoare sunt as
MesajScris: Mar Mai 27, 2014 8:49 pm 
Neconectat
User

Membru din: Joi Sep 26, 2013 7:30 pm
Mesaje: 67
Localitate: Dragasani
Cu spune si Paul un meserias il face probabil s-a dezlipit si sa deplasat magnetul insa tipul nu vrea sub nici o forma sa il duca la cinava la verificat.Am lasat mesaj si e-mail la curier maine o sa vad daca pot rezolva ceva cu ei pentru ca nu e corecta treaba.Desi cred ca nu o sa ii pese.Multumesc pt sfat


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 19 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2  Următorul

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 16 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România