The poweraudio Forum is managed by a team of tallented administrators that have made it their mission to offer projects, schematics, designs and their advice free of charge. By making a small donation you can aid in the further development and running costs of this community. We thank you for the support!
Forumul Poweraudio este manageriat de o echipa de administratori talentati care au misiunea de a furniza proiecte, scheme, schite si sfaturi in mod gratuit. Facand o donatie, puteti sa ajutati la dezvoltarea si acoperirea costurilor de operare si dezvoltare a acestei comunitati. Va multumim pentru ajutor!

forumpoweraudio.ro

>> Bine ati venit pe forumul Poweraudio - Cel mai mare forum PROaudio din Romania <<
Acum este Joi Mar 28, 2024 1:17 pm


Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 1 mesaj ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Recomandare casti pentru smartphone
MesajScris: Joi Iul 03, 2014 10:37 pm 
Neconectat
User

Membru din: Joi Iul 03, 2014 9:30 pm
Mesaje: 1
Buna ziua!
Este primul meu post, asa ca sper sa nu pun o intrebare aiurea/nelalocul ei ( ii rog pe moderatori sa mute threadul daca nu e pus unde trebuie, sau sa-mi spuna daca am gresit forumul )
As vrea, daca se poate sa-mi recomande cineva o pereche de casti de smartphone ( deci sa aibe si microfon inclus, nu neaparat facilitati de control audio, dar e un bonus ) Android. Bugetul este 100-200 de lei ( range-ul maricel pentru ca preturile variaza destul de mult intre diferiti ofertanti, stiu ca nu vor fi niste casti Hi-Fi ), tip in-ear, culoarea alba ( sau ceva deschis la culoare, sa mearga la un telefon alb ), sa aibe un sunet echilibrat ( NU vreau sa accentueze joasele sau inaltele -> gen skullcandy ), ultimul si foarte important, aspect "girly" ( le iau pentru prietena ).
Din ce m-am uitat pe net, si am stat ceva, nu sunt intocmai un audiofil, dar nici nu sunt vreun ignorant, sa iau Beats ( care de altfel sunt bune, dar overpriced )
M-am oprit la:
AKG K323XS ( acestea mi s-au parut cele mai interesante )
Audio-technica ATH-C505IRD / ATH-CK400I ( sunet foarte slab, ca niste casti de 10 RON, scria intr-un review dar poate ca cineva il poate contrazice )
Denon AH-C 260R ( made in Japan )
JBL j22 / j33 ( am citit undeva ca j33 suna cam la fel de bine ca j22 )
Sennheiser MM50 / MM30 / CX 280.
SONY XBA C-10 ( au un aspect putin ciudat )


Sus
 Profil  
 


Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 1 mesaj ] 

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 14 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România