The poweraudio Forum is managed by a team of tallented administrators that have made it their mission to offer projects, schematics, designs and their advice free of charge. By making a small donation you can aid in the further development and running costs of this community. We thank you for the support!
Forumul Poweraudio este manageriat de o echipa de administratori talentati care au misiunea de a furniza proiecte, scheme, schite si sfaturi in mod gratuit. Facand o donatie, puteti sa ajutati la dezvoltarea si acoperirea costurilor de operare si dezvoltare a acestei comunitati. Va multumim pentru ajutor!

forumpoweraudio.ro

>> Bine ati venit pe forumul Poweraudio - Cel mai mare forum PROaudio din Romania <<
Acum este Vin Mar 29, 2024 4:55 pm


Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 6 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: sfat achizitie mixer
MesajScris: Sâm Noi 01, 2014 2:52 pm 
Neconectat
User

Membru din: Sâm Noi 01, 2014 2:50 pm
Mesaje: 2
salut la toata lumea .. doresc sa achizitionez un mixer si inca nu sunt hotarat, ma gandesc la SoundCraft EFX8, http://www.soundcraft.com/products/product.aspx?pid=148 .
vreau sa-l folosesc pentru formatii de muzica populara ( mai mici ) si evenimente gen majorate, botezuri, petreceri private ! astept parerile voastre, ms :oops: :oops: :oops:


Sus
 Profil  
 


 Subiectul mesajului: Re: sfat achizitie mixer
MesajScris: Sâm Noi 01, 2014 6:47 pm 
Neconectat
User

Membru din: Mar Feb 16, 2010 6:09 pm
Mesaje: 786
Localitate: otelu rosu
Soundcraft....nu am auzit pe nimeni sa se planga.Dar...Daca ai trupa ta cu care vei merge la sonorizari si accepta mixerul, e totul ok.Daca vrei sa il cumperi si sa te duci cu formatii si formatii la cantat...vei avea o mare problema cu baietii.Daca nu scrie dynacord...nu suna bine.Cu toate ca sunt sigur ca va suna mai bine.Trebuie sa gandesti pe viitor.Investitiile le faci pe termen lung.
Am foarte multe cunostinte care au testat foarte multe mixere care au sunat beton.si sti ce fac cu ele....? le tin acasa pentru ca nu ii ia nimeni la sonorizari.

_________________
0747186474


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: sfat achizitie mixer
MesajScris: Sâm Noi 01, 2014 8:46 pm 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Dum Dec 05, 2010 8:08 pm
Mesaje: 448
Localitate: Sibiu
[quote="alexu20"]salut la toata lumea .. doresc sa achizitionez un mixer si inca nu sunt hotarat, ma gandesc la SoundCraft EFX8, http://www.soundcraft.com/products/product.aspx?pid=148 .
vreau sa-l folosesc pentru formatii de muzica populara ( mai mici ) si evenimente gen majorate, botezuri, petreceri private ! astept parerile voastre, ms :oops: :oops: :oops:[/quote


se poate canta linistit pe soundcraft eu am asa ceva,modelul pe 12 canale si sunt foarte multumit, are ''coaie'' pe microfon,iesire de semnal mare,sunt sigur ca vei fi multumit de achizitie. am recomandat unor prieteni soundcraft si au cumparat si sunt foarte multumiti oamenii,merita toti banii.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: sfat achizitie mixer
MesajScris: Mar Noi 25, 2014 3:20 pm 
Neconectat
User

Membru din: Joi Ian 16, 2014 2:28 pm
Mesaje: 49
Localitate: Baia Mare
Acest mixer are reglaje (equaliser) pe output ?

Din ce vad e laudat si as vrea sa-l incerc..


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: sfat achizitie mixer
MesajScris: Joi Dec 18, 2014 6:19 pm 
reglaje tip eq nu are doar bass , medie parametrica si inalte pe fiecare canal dar i-si fac treaba foarte bine . sunetul este cald . am facut un test intre mfx8-2 si cms 1000-2 si soundcraftul suna mult mai cald . basul este mult mai profund .


Sus
  
 
 Subiectul mesajului: Re: sfat achizitie mixer
MesajScris: Lun Ian 05, 2015 12:42 pm 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Dum Dec 05, 2010 8:08 pm
Mesaje: 448
Localitate: Sibiu
Belintan Claudiu scrie:
reglaje tip eq nu are doar bass , medie parametrica si inalte pe fiecare canal dar i-si fac treaba foarte bine . sunetul este cald . am facut un test intre mfx8-2 si cms 1000-2 si soundcraftul suna mult mai cald . basul este mult mai profund .


eu am facut intre mackie,soundcraft si dynacord csm 1600 3,are cel mai mic zgomot de fond,si se poate compara cu 1600-3 la sunet,deci despre ce vorbim?


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 6 mesaje ] 

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 23 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România