The poweraudio Forum is managed by a team of tallented administrators that have made it their mission to offer projects, schematics, designs and their advice free of charge. By making a small donation you can aid in the further development and running costs of this community. We thank you for the support!
Forumul Poweraudio este manageriat de o echipa de administratori talentati care au misiunea de a furniza proiecte, scheme, schite si sfaturi in mod gratuit. Facand o donatie, puteti sa ajutati la dezvoltarea si acoperirea costurilor de operare si dezvoltare a acestei comunitati. Va multumim pentru ajutor!

forumpoweraudio.ro

>> Bine ati venit pe forumul Poweraudio - Cel mai mare forum PROaudio din Romania <<
Acum este Joi Mar 28, 2024 10:17 pm


Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 7 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Mi-am luat consola! Ce program sa folosesc?
MesajScris: Joi Ian 21, 2016 2:32 pm 
Neconectat
User

Membru din: Joi Ian 21, 2016 2:29 pm
Mesaje: 2
Salut,
Mi-am achizitionat un Numark Mixtrack Pro 3 si sunt curios ce program sa folosesc pt a avea mapparea facuta... Pentru ca in Traktor 2 nu pot folosi FX si nici castile.


Sus
 Profil  
 


 Subiectul mesajului: Re: Mi-am luat consola! Ce program sa folosesc?
MesajScris: Joi Ian 21, 2016 11:55 pm 
Neconectat
User

Membru din: Sâm Mai 03, 2014 6:03 pm
Mesaje: 19
Poti dar e greu sa gasesti o mapare cat de cat corecta. Ai cautat in Traktor Bible ? acolo gasesti cateva mapari facute de cei ce folosesc Numark cu Traktor. Iar castile nu iti merg din cauza unor setari: in settings ai output routing, acolo ai output monitor si output master in aceste casute trebuie sa faci o combinatie din cele 4 numere pana le nimeresti (gen: 3 si 4 in monitor/ 2 si 1 in main). Cel putin asa era la mine cand foloseam o consola Numark Mixtrack Pro Quad.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Mi-am luat consola! Ce program sa folosesc?
MesajScris: Vin Ian 22, 2016 10:18 am 
Neconectat
User

Membru din: Vin Iul 11, 2008 10:08 pm
Mesaje: 192
Localitate: BUCURESTI
Eu am Numark N4 si cu setarile oficiale ale Tractorului nu a mers ok. A trebuit sa refac multe dintre mapari. Cred ca trebuie sa sapi putin.
Daca nu te descurci, ia-le pe cele de pe site si joaca-te.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Mi-am luat consola! Ce program sa folosesc?
MesajScris: Vin Ian 22, 2016 1:16 pm 
Neconectat
User

Membru din: Joi Ian 21, 2016 2:29 pm
Mesaje: 2
Am cautat pe Traktor Bible, dar niciuna nu s-a potrivit. In Settings imi apare doar 1 si 2, nu si 3 si 4. Am conectat consola prin USB la laptop, iar combina (pt ca momentan nu am boxe separate) la acelasi laptop, printr-un AUX. Output-ul de la consola este gol.

Nu am licenta Traktor.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Mi-am luat consola! Ce program sa folosesc?
MesajScris: Vin Ian 22, 2016 10:24 pm 
Neconectat
User

Membru din: Sâm Mai 03, 2014 6:03 pm
Mesaje: 19
nu iti apare deoarece nu folosesti placa audio a consolei...e ceva bataie de cap cu consolele si Tracktorul


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Mi-am luat consola! Ce program sa folosesc?
MesajScris: Dum Ian 24, 2016 11:43 am 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Mie Sep 05, 2012 2:28 pm
Mesaje: 113
Localitate: Arad
Eu detin aceeasi consola si iti recomand Virtual DJ 8! Iti mapeaza toate functiile automat din prima si totul functioneaza cum trebuie :wink:. Sa nu mai zic ca ultima versiune de VDJ e super din toate punctele de vedere. Am consola de aproximativ 8 luni si nu am avut nici o problema cu ea si nici cu softul.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Mi-am luat consola! Ce program sa folosesc?
MesajScris: Lun Ian 25, 2016 7:51 pm 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Lun Mar 15, 2010 1:14 pm
Mesaje: 39
Localitate: zalau-cluj
Deacord cu Rus Cristian, la fel folosesc si eu, vdj 8. Merge perfect, nu trebuie sa faci nici o mapare, decat sa platesti licenta si totul e perfect!

_________________
***rekynutz***


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 7 mesaje ] 

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 21 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România