The poweraudio Forum is managed by a team of tallented administrators that have made it their mission to offer projects, schematics, designs and their advice free of charge. By making a small donation you can aid in the further development and running costs of this community. We thank you for the support!
Forumul Poweraudio este manageriat de o echipa de administratori talentati care au misiunea de a furniza proiecte, scheme, schite si sfaturi in mod gratuit. Facand o donatie, puteti sa ajutati la dezvoltarea si acoperirea costurilor de operare si dezvoltare a acestei comunitati. Va multumim pentru ajutor!

forumpoweraudio.ro

>> Bine ati venit pe forumul Poweraudio - Cel mai mare forum PROaudio din Romania <<
Acum este Joi Mar 28, 2024 5:02 pm


Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 5 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Sistem de sunet 3 cai fara filtre pasive ?
MesajScris: Sâm Feb 06, 2016 10:47 am 
Neconectat
User

Membru din: Dum Iun 28, 2015 8:29 am
Mesaje: 31
Localitate: Magurele Ilfov
Buna ziua.Ma gandesc de ceva vreme la un sistem de sunet pentru DJ mobil mai special si poate exagerat.

- Am facut de curand 2 basi MTL-46 care suna foarte bine si ma gandesc sa fac 4 bucati de la zero,mochetati si cu toate accesoriile (inclusiv roti).Primii pe care i-am facut sunt vopsiti cu tuffcab,o vopsea foarte buna dar se intampla des sa nu car eu echipamentele si baietii dau cu ele de usi si tot ce prind.De aceea m-am gandit sa ii mochetez.

- Pe langa acesti basi ma gandesc ce Mid-Hi sa folosesc si,ma gandesc de foarte mult timp dar nu am raspuns.

- Mai mult decat atat,as vrea ca sistemul sa fie ca si aspect in linie.O sa pun o poza informativa ca sa va puteti da seama la ce ma gandesc.

- Un aspect foarte important care si subliniaza acest subiect este ca, in acest sistem de sunet nu vreau sa folosesc filtre pasive.Vreau sa folosesc un Procesor Digital si 3 Amplificatoare si ca sa puteti sa imi dati cateva sugestii mai exacte o sa va spun ce difuzoare vreau sa folosesc in basi ( acestea mi s-au parut mai potrivite si accesibile la pret ).Este vorba de P-audio E-18ELF .

- Desigur ma gandesc ca la Satelitii Mid-Hi o sa folosesc cablu 4x ... mm si conectori speak-on 1+,1- / 2+,2- .

- Acest sistem va fii folosit la evenimente de genul : Nunti,Botez,Cununie,Petreceri si din cand in cand este posibil sa cante o formatie modesta formata din 4-5 componenti maxim.

- Daca nu m-am exprimat corect sau incomplet sau daca am gresit cu ceva imi cer scuze anticipat si va sunt recunoscator daca doriti sa imi oferiti cat mai multe detalii,sugestii,pareri sa ma certati s.a.m.d . Va doresc o zi buna in continuare si numai bine !


Fişiere ataşate:
Comentariu fişier: Este doar o poza informativa.
8219777_800.jpg
8219777_800.jpg [ 98.64 KiB | Vizualizat de 1708 ori ]
Sus
 Profil  
 


 Subiectul mesajului: Re: Sistem de sunet 3 cai fara filtre pasive ?
MesajScris: Lun Feb 08, 2016 11:15 am 
Neconectat
User

Membru din: Dum Iun 28, 2015 8:29 am
Mesaje: 31
Localitate: Magurele Ilfov
Sa înțeleg ca trebuia sa postez altundeva sau nu are nimeni nici o părere.?


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Sistem de sunet 3 cai fara filtre pasive ?
MesajScris: Lun Feb 08, 2016 2:59 pm 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Mar Apr 14, 2009 4:45 am
Mesaje: 483
Localitate: sibiu
Fx12 daca iti e ok ca dimensiuni. Cu difuzoare bune, o sa ai volum de nu fac fata basii. Poate 4 basi la 1 top.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Sistem de sunet 3 cai fara filtre pasive ?
MesajScris: Lun Feb 08, 2016 5:35 pm 
Neconectat
User

Membru din: Dum Iun 28, 2015 8:29 am
Mesaje: 31
Localitate: Magurele Ilfov
Ok..și cam ce difuzoare sa folosesc pentru fx12 ? Pot sa aleg și varianta fără filtre sau trebuie să le fac filtre pasive ?Mulțumesc !


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Sistem de sunet 3 cai fara filtre pasive ?
MesajScris: Lun Feb 08, 2016 5:47 pm 
Neconectat
User

Membru din: Dum Iun 28, 2015 8:29 am
Mesaje: 31
Localitate: Magurele Ilfov
Din păcate fx12 are 606 mm și bașii au 540 mm lățime. Diferența nu are fii mare dar nu vreau sa fie deloc.Sunt sigur ca sună bine dar mă gândesc ca poate as putea sa le micșorez sa se potrivească la dimensiuni cu bașii.


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 5 mesaje ] 

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 13 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România