The poweraudio Forum is managed by a team of tallented administrators that have made it their mission to offer projects, schematics, designs and their advice free of charge. By making a small donation you can aid in the further development and running costs of this community. We thank you for the support!
Forumul Poweraudio este manageriat de o echipa de administratori talentati care au misiunea de a furniza proiecte, scheme, schite si sfaturi in mod gratuit. Facand o donatie, puteti sa ajutati la dezvoltarea si acoperirea costurilor de operare si dezvoltare a acestei comunitati. Va multumim pentru ajutor!

forumpoweraudio.ro

>> Bine ati venit pe forumul Poweraudio - Cel mai mare forum PROaudio din Romania <<
Acum este Joi Mar 28, 2024 1:28 pm


Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 22 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Rog sfat achizitionare amplificator pentru hp15w+pht408
MesajScris: Mie Dec 11, 2013 10:14 pm 
Neconectat
User

Membru din: Vin Iun 28, 2013 7:22 pm
Mesaje: 4
detin un amplif.pro lexon 200xl de care sunt ffmultumit.si cred ca puterile sunt reale .imi duce cu mare succes 8 basi de 15 omnitronic o noapte intreaga fara nici un fel de problema.mi-a fost recomandat cu un mult mai mare incredere decat behringer ,eu fiind un fan behringer m-ia fost greu sa aleg acest amplif care nu-mi vine sa cred ce puternic e.nota 10 din 10 celor de la lexon,chiar e profi.


Ultima oară modificat de dj sando pe Dum Noi 09, 2014 6:18 pm, modificat 1 dată în total.

Sus
 Profil  
 


 Subiectul mesajului: Re: Rog sfat achizitionare amplificator pentru hp15w+pht408
MesajScris: Joi Dec 12, 2013 9:29 am 
Neconectat
Ultramoderator
Ultramoderator
Avatar utilizator

Membru din: Dum Iul 04, 2010 3:36 pm
Mesaje: 2679
Localitate: Bucuresti Romania
Pe bune ?
Cati ani ai ?
Cand vine Mos Craciun ?

Ai procent din vanzarile de LEXON in Romania ?
Apropo , Lexon se scrie corect cu un X sau cu doi de X la traducerea din chineza ?
Nu cumva vaporul ala chinezesc pe care se ansambleaza amplificatorul LEXON se numeste , total intamplator , Japan , Malayesia , Indonesia sau Taiwan ?
Bla , bla , bla .
Gata cu reclama mascata .
Daca vad vreo oferta cu amplificatoare Lexon la sectiunea vanzari vei avea contul banat .
Nu de alta , dar in China se copiaza " orice " indiferent ca este de firma ( Lab Gruppen , Crest , RAM AUDIO , Ecler QSC , Yamaha , Crown etc ) si se scrie Lexon , ALTO , Warferdale pe " orice " .
E mai bine sa fii in cunostiinta de cauza , inainte de a fi in eroare .
Nu te mai obosi sa raspunzi !!!

Sper ca stii de gluma :) .

_________________
Excelența face diferența

High
Performance Un produs unicat de o calitate deosebita si construit din pasiune
Audio


Leonardo Fibonacci : F(n) = F(n–1) + F(n–2)


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Rog sfat achizitionare amplificator pentru hp15w+pht408
MesajScris: Dum Apr 13, 2014 9:49 pm 
Neconectat
User

Membru din: Vin Iun 28, 2013 7:22 pm
Mesaje: 4
detin lexon pro 2000xl ,si pot sa va recomand cu mare incredere acest amplif,face toti banii,putere suficienta pt a duce 2000wati in 8 ohmi,eu cel putin mi-am legat 4 boze de 500rms cate doua in serie o noapte intreaga la o
nunta,s-au descurcat de minune,sala de nunti avand undeva la 2000m2 au fost cam 200invitati si sunetul era destul ,chiar suficient,sa nu iut toata noaptea a dus 8 basi pe 15 inch nota 10 din partea mea acestui mare amplificator


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Rog sfat achizitionare amplificator pentru hp15w+pht408
MesajScris: Lun Apr 14, 2014 4:24 am 
Neconectat
Ultramoderator
Ultramoderator
Avatar utilizator

Membru din: Dum Iul 04, 2010 3:36 pm
Mesaje: 2679
Localitate: Bucuresti Romania
Oaaaauuu !
Incredibil ... au mers o noapte intreaga cate doua boxe in serie ... adica fix 8 basi :) .
Felicitari , cumva esti unul din castigatorii la LOTO ?

Poti sa raspunzi ( totusi ) la intrebarile de mai sus ?

_________________
Excelența face diferența

High
Performance Un produs unicat de o calitate deosebita si construit din pasiune
Audio


Leonardo Fibonacci : F(n) = F(n–1) + F(n–2)


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Rog sfat achizitionare amplificator pentru hp15w+pht408
MesajScris: Lun Apr 14, 2014 10:21 am 
Neconectat
Director General 0766332366
Director General  0766332366
Avatar utilizator

Membru din: Joi Oct 27, 2005 7:33 pm
Mesaje: 19817
Localitate: La sediu
Sa inteleg ca mai nou orice echipament care nu sare in aer la prima utilizare este o superscula.

Mi se pare mie sau au cam scazut pretentiile in domeniul "pro" ? :mrgreen:

_________________
ing. Mircea Bartic
Director general

Poweraudio Romania
Drumul Tarpiului, Nr.30, Bistrita, Jud. Bistrita-Nasaud
Telefon: 0766332366
E-mail: office@poweraudio.ro
www.poweraudio.ro
facebook.com/poweraudio.romania


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Rog sfat achizitionare amplificator pentru hp15w+pht408
MesajScris: Dum Noi 09, 2014 6:10 pm 
Neconectat
User

Membru din: Vin Iun 28, 2013 7:22 pm
Mesaje: 4
detin lexon pro 2000xl si dau nota 10 din 10 pt buna functionare chiar daca e exploatat cu 4 boxe de 500 wati.le duce antreaga noapte fara probleme ,cred ca sunt de viitor aceste amplificatoare o detin de peste un an fara sa faca vreo figura ciudata chiar sunt multumit de ea ba chiar vreau sa mai achizitionez una pt subwoofer.carcotasi s-ar putea sa se supere pe mine dar asta e parerea mea.sper sa va fie de folos.ce este prost e faptul ca se tot scumpesc.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Rog sfat achizitionare amplificator pentru hp15w+pht408
MesajScris: Dum Noi 09, 2014 6:50 pm 
Neconectat
Director General 0766332366
Director General  0766332366
Avatar utilizator

Membru din: Joi Oct 27, 2005 7:33 pm
Mesaje: 19817
Localitate: La sediu
pai se tot scumpesc pentru ca trebuie sa-si plateasca cei care le aduc si amplificatoarele care le tot dau la oameni la schimb cu cele care pusca in garantie:)))

nu prea e afacere cand vinzi produse de cacat si tot trebuie inlocuite in garantie :lol:

Pe chinez nu il intereseaza ca stie ca nu o sa-i trimita nimeni amplificatoarele defecte inapoi (transportul ar fi mai scump ca marfa) , asa ca toata raspunderea cade pe importator :wink:

Buy cheap, buy twice 8)

_________________
ing. Mircea Bartic
Director general

Poweraudio Romania
Drumul Tarpiului, Nr.30, Bistrita, Jud. Bistrita-Nasaud
Telefon: 0766332366
E-mail: office@poweraudio.ro
www.poweraudio.ro
facebook.com/poweraudio.romania


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 22 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 11 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România