The poweraudio Forum is managed by a team of tallented administrators that have made it their mission to offer projects, schematics, designs and their advice free of charge. By making a small donation you can aid in the further development and running costs of this community. We thank you for the support!
Forumul Poweraudio este manageriat de o echipa de administratori talentati care au misiunea de a furniza proiecte, scheme, schite si sfaturi in mod gratuit. Facand o donatie, puteti sa ajutati la dezvoltarea si acoperirea costurilor de operare si dezvoltare a acestei comunitati. Va multumim pentru ajutor!

forumpoweraudio.ro

>> Bine ati venit pe forumul Poweraudio - Cel mai mare forum PROaudio din Romania <<
Acum este Joi Apr 25, 2024 5:52 pm


Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 41 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Sâm Feb 16, 2008 7:57 pm 
Neconectat
User

Membru din: Lun Noi 26, 2007 8:12 pm
Mesaje: 120
Localitate: iasi
Am si eu un t.amp 1050 care il folosesc pe 2 hp15s dar nu intra in clip decat la volum maxim si semnal serios din mixer si misca hp-ul binisor,mai fa o verificare incepand de la cabluri,sursa semnal prea puternica daca nu foloseste garantia daca e nou. :wink:


Sus
 Profil  
 


 Subiectul mesajului:
MesajScris: Sâm Feb 16, 2008 8:32 pm 
Neconectat
User

Membru din: Joi Feb 07, 2008 3:42 pm
Mesaje: 130
de t.amp 2400 ce stiti de el?


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Sâm Feb 16, 2008 8:46 pm 
lasa t.amp si i-a un xpa


Sus
  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Sâm Feb 16, 2008 9:11 pm 
Neconectat
User

Membru din: Lun Noi 26, 2007 8:12 pm
Mesaje: 120
Localitate: iasi
Daca ai banii mergi pe Ecler cu incredere :wink:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Lun Feb 18, 2008 5:36 pm 
Neconectat
User

Membru din: Lun Ian 21, 2008 4:54 pm
Mesaje: 200
Localitate: BUCURESTI, CALARASI
vezi sa nu ai cumva filtru la statie pe 30hz sau 50hz on, asa am patit si eu pn miam dat seama la un europower2500 la jumate intra clip


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Lun Feb 18, 2008 5:40 pm 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Mie Sep 27, 2006 9:54 am
Mesaje: 1318
Degeaba recomandati voi ecler...ca ecler cam cere buget maricel....pe care unii nu si'l permit :roll: :(


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Lun Feb 18, 2008 5:48 pm 
Neconectat
Ultramoderator
Ultramoderator
Avatar utilizator

Membru din: Vin Ian 05, 2007 11:08 pm
Mesaje: 953
Localitate: Alba Iulia/Cluj Napoca
si eu am un prieten cu t amp 1050 care se plange ca intra ff repede in clip ...

Ca solutie destul de low cost, mergi pe max 2500, credema ca intra greu in clip (doar daca esti cioban, nu e aluzie :D :D ) il bagi, limiterul functioneaza frumos, iar statia si dupa aproape 1 zi de mers incontinuu nu sa incalzit (sufla aer caldut).

_________________
http://www.Midnight-Events.ro
@ex pitbull_bog


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Lun Feb 18, 2008 8:43 pm 
Neconectat
Moderator
Moderator
Avatar utilizator

Membru din: Dum Iun 25, 2006 10:33 pm
Mesaje: 1337
Localitate: Iasi
de unde si pana unde un amplif care intra repede in clip e un amplif prost?

mie mi se pare foarte ok cum intra t-ampu in clip, poti sa mergi din mixer numai pe verde, fara galben deloc.


:roll: cand ii vad pe unii ce idei preconcepute au :lol: :lol: :lol:

luati-va phonic, ala-i mama si tata tuturor ce n-au bani de scule adevarate dar vor amplif profi/bun/de firma :lol: :lol: :lol: "paliz"


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Lun Feb 18, 2008 9:51 pm 
Neconectat
User

Membru din: Lun Noi 26, 2007 8:12 pm
Mesaje: 120
Localitate: iasi
Raman la parerea ca bagi semnal prea mare de aia iti intra in clip ceea ce este normal,ai incercat cu semnal mai mic sa vezi daca intra iar la jumate in clip?Eu cred ca amplificatorul ala nu are nimic,parerea mea! :)


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Lun Feb 18, 2008 9:53 pm 
am eu max 2500 si dmx 2501 pentru tot forumul la 11,8 mil. cluju' , maramuu', alba iulia, au transportul gratuit. :lol:


Sus
  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Vin Feb 22, 2008 7:55 pm 
Neconectat
User

Membru din: Joi Feb 07, 2008 3:42 pm
Mesaje: 130
pai daca dau de ex la jumate din winamp sau volume control...sau gainu un sfet nu mai intra nici la max in clip....oricum tot asa se aude...
ma gandesc sami iau alta statie pana in 15 mil dar cam ce sa o folosesc 2 FR si cred ca o sa mai fac si un woofer pe 18" :shock:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Vin Feb 22, 2008 8:16 pm 
ai tu placa de sunet varza


Sus
  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Vin Feb 22, 2008 11:35 pm 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Lun Sep 18, 2006 7:34 pm
Mesaje: 277
Localitate: Suceava
Cum ataci statia prin mixer sau direct? Ia-o prin eliminare ... poate asa o sa depistezi cauza. Dar daca intr-adevar se comporta la fel si cu semnal din calc, si din combina, si cu mixer si fara mixer, atunci e foarte posibil sa aiba o buba ampliful tau si asta ar trebui sa fie recunoscuta la garantie. Dar, inainte de a trage concluzia finala, eu as imprumuta de undeva un alt amplificator si as veni cu el acasa sa ma conving ca intr-adevar nu sunt cu probleme toate sursele tale audio.

Nu cred ca este cazul la tine, insa am patit sa descopar la un "DJ-eu" preampu digital din winamp aproape de maxim si se plangea ca nu se aude cum trebuie.

_________________
Unde muzica nu e, nimic nu e ...


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: ta 2400
MesajScris: Vin Feb 06, 2009 2:45 pm 
Neconectat
User

Membru din: Mie Iun 04, 2008 2:32 pm
Mesaje: 233
Localitate: ploiesti ,prahova
salut.
si eu am un TA 2400 si ii dau semnal din djx 700 trecut prin dcx 2496 - taiat la 100 hz pt 2 sateliti cu hp15 si un tw la kre nu ii stiu specificatiile -

problema la mine este ca un canal intra mult mai repede ca celalalt in clip,adica canalul b intra in clip cum intra cand am cuparat-o si canalul a intra mult mai repede decat canalul b...
.sunt la a2a bucata de ta 2400 pt ca primul dupa 2 luni de la cuparare am avut parte de un fulger exact intre blocul meu si cel de vizavi si in momentul in care i-am dat drumul a intrat protectia la el si statea ledul de clip la el aprins mereu la canalul a dar canalul b mergea normal (de specificat k mi-au plesnit toti condensatorii de la placa de baza a pc-ului si la vecini s-au ars dvd urile si niste tv ,tot de la acel fulger)...m-am saturat de TA-xxxx-CUM O SA IL RIDIC DE LA GARANTIE LA VANZARE CU EL .MAI PUN DIFERENTA SI TREC LA UN ECLER.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Vin Feb 06, 2009 5:42 pm 
Neconectat
User

Membru din: Joi Mar 20, 2008 3:11 pm
Mesaje: 406
Localitate: Pitesti
si eu am aceiasi problema cu un t-am e800.. un canal intra mai rpd in clip ca celalt .. de obicei R .. si nu cred ca e de la amp.. ai incercat sa inversezi jackurile\xlr de semnal?

_________________
Chocolate isn`t chocolate if it doesn`t make your clothes shrink


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 41 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3  Următorul

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 13 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România