The poweraudio Forum is managed by a team of tallented administrators that have made it their mission to offer projects, schematics, designs and their advice free of charge. By making a small donation you can aid in the further development and running costs of this community. We thank you for the support!
Forumul Poweraudio este manageriat de o echipa de administratori talentati care au misiunea de a furniza proiecte, scheme, schite si sfaturi in mod gratuit. Facand o donatie, puteti sa ajutati la dezvoltarea si acoperirea costurilor de operare si dezvoltare a acestei comunitati. Va multumim pentru ajutor!

forumpoweraudio.ro

>> Bine ati venit pe forumul Poweraudio - Cel mai mare forum PROaudio din Romania <<
Acum este Joi Apr 25, 2024 8:22 am


Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 97 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Mar Dec 30, 2008 4:02 pm 
Neconectat
User

Membru din: Sâm Iul 19, 2008 3:00 pm
Mesaje: 11
greseala mea. am dormit cand am scris :roll: :roll: :roll:
vroiam sa zic de 6 boxe pe amplif adica 3 pe canal :D
sucuze!


Sus
 Profil  
 


 Subiectul mesajului:
MesajScris: Mar Dec 30, 2008 11:48 pm 
Neconectat
User

Membru din: Sâm Oct 21, 2006 11:13 am
Mesaje: 265
Localitate: Husi
WTF :?: :idea: Toti lautarii, pe care i-am intalnit, toti aveau impresia ca 3 boxe pe 8 ohmi fiecare, legate in paralel fac 2 ohmi! :lol: :lol:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Mie Dec 31, 2008 1:38 pm 
Neconectat
User

Membru din: Sâm Iul 19, 2008 3:00 pm
Mesaje: 11
daca am dynacord de ce crede lumea ca sunt lautar :!: :?:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Mie Dec 31, 2008 2:42 pm 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Joi Mar 20, 2008 2:33 pm
Mesaje: 1962
Localitate: Iashingtown
simplu - pt ca doar lautarii folosesc dynacord :lol:
ei au suficiente resurse incat sa si le permita, si suficiente "cunostinte" cat sa nu caute altceva la fel de bun (sau chiar mai bun) la aceleasi preturi


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: vrege
MesajScris: Mie Dec 31, 2008 7:07 pm 
interesant .....
DYNACORD = LAUTAR
pai in state se canta pe dynacord si peavey de le sar capacele si nu mai sunt manelari sau lautari
de la eminem si 50 cent pana la snoop dog folosesc dynacord
nu mai zic de nelly furtado (nush daca am scris corect numele)
inafara de dynacord se foloseste mult electrovoice care e cam aceeasi marie cu alta palarie..
sunt posesor de dynacord si vreau sa zic ca suna foarte bine .....
nu as alege altceva decat dynacord pe amplficare si procesare ..si de ce nu si boxele exceptand pretul piperat


Sus
  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Joi Ian 01, 2009 2:19 pm 
Neconectat
User

Membru din: Sâm Iul 19, 2008 3:00 pm
Mesaje: 11
nu am ziso eu!!si cu pretzu de la dynacord sunt deacors mentzionez ca eu leam cumparat de pe ebay si suna super in comparatzie cu ce am mai ascultat si am mai avut.cine o avut ocazia sa faca cumaratzie sti despre ce vb


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Joi Ian 01, 2009 3:43 pm 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Lun Aug 21, 2006 10:25 am
Mesaje: 567
Localitate: Cluj-Napoca
oby scrie:
suna super in comparatzie cu ce am mai ascultat si am mai avut. cine o avut ocazia sa faca cumaratzie sti despre ce vb

normal ca suna super avand in vedere ca cine stie ce boxe ai mai ascultat si cum erau reglate. procesare, filtre, amplificare conteaza enorm. tu iei un produs finit si presupui ca e cel mai bun.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Joi Ian 01, 2009 4:01 pm 
Neconectat
User

Membru din: Sâm Iul 19, 2008 3:00 pm
Mesaje: 11
deci eu sunt un prost si singura data am ascultat dynacord si miam cumparat dynacord.e asta e sunt un habarnist :D


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Joi Ian 01, 2009 4:55 pm 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Lun Aug 21, 2006 10:25 am
Mesaje: 567
Localitate: Cluj-Napoca
esti cumva complexat sau de ce te ataci singur? nu vad nici o urma de jignire in postul meu. ti-am argumentat doar de ce suna asa de bine dynacord in comparatie cu restul.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: fdwf
MesajScris: Joi Ian 01, 2009 9:59 pm 
primul meu mixer a fost un disco mini de la dynacord care era in perfecta stare si vreau sa zic ca la cate mixere am schimbat tot dynacord pe partea de preuri sunt meseriasi..nu mai zic pe partea de amplificare
se poate si mai bun sunt ferm convins dar prefer sa raman aici deocamdata
asta pana mai cresc :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:


Sus
  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Joi Ian 01, 2009 11:02 pm 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Sâm Iun 21, 2008 5:35 pm
Mesaje: 154
Localitate: Metropola Iasi
eu cred ca este vorba doar de "etichetare" ...stiti voi povestea cu schimbatul numelui brandului de pe un produs cu altul si deodata este "aur"....atata timp cat isi face treaba si detinatorul este multumit de acel produs eu zic ca e ok...nu oricine are bani de nu stiu ce scule......daca pe amplificatoarele dynacord scria ecler de acum erau mina de aur? :roll:

_________________
faptele nu vorbele te fac sa fii mare...


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Joi Ian 01, 2009 11:30 pm 
Neconectat
User
Avatar utilizator

Membru din: Mie Noi 09, 2005 2:59 pm
Mesaje: 1764
Localitate: Cluj-Napoca
Eu propun ca Dan sa le comande in 3 loturi: unul cu eticheta dynacord, unul crown macrotech (musai sa mai puna si 3 pietre in carcasa, sa treaca de testul de greutate) si ultimul ecler. Asa toata lumea va fi multumita.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: vrege
MesajScris: Vin Ian 02, 2009 4:09 pm 
Neconectat
Admin
Admin
Avatar utilizator

Membru din: Dum Oct 30, 2005 12:35 pm
Mesaje: 1819
Localitate: Tr.Severin
. scrie:
interesant .....
de la eminem si 50 cent pana la snoop dog folosesc dynacord
nu mai zic de nelly furtado (nush daca am scris corect numele)
inafara de dynacord se foloseste mult electrovoice care e cam aceeasi marie cu alta palarie..


50 Cents şi restul găştii cântă pe ce le pune organizatorul.
Poate să fie Domotec sau Futachi, dacă interesele o cer. Artistul nu decide pe ce echipamente se cântă şi nici nu cred că omuleţul nostru auzise vreodată de firma asta ( vorbesc serios ). În SUA, Dynacord este no-name, oarecum, chit că cei de la Bosch încearcă să pompeze în brand.

Oricum, a fost bună !


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Vin Ian 02, 2009 4:24 pm 
Neconectat
Moderator
Moderator
Avatar utilizator

Membru din: Dum Iun 25, 2006 10:33 pm
Mesaje: 1337
Localitate: Iasi
ar trebui in cazul asta sa-i luminam pe americani. nu putem sa-i lasam sa le scape din vedere asa niste scule. :roll:

glumesc!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: jjj
MesajScris: Vin Ian 02, 2009 5:07 pm 
interesant dane de ceea ce zici tu cu faptul ca artistul canta pe ce i se pune...
eu am auzit de o chestie numita rider tehnic care artistul o cere impresarului sa o impuna la orice aparatie ca sa poata face treaba bine si sa nu se faca de kk..
pai la faza asta ma faci sa am indoieli cu privire la profesionalismul tau dane..
nu cred ca orice vip canta pe orice si sunt ferm convins ca acesti aristi straini canta pe scule de top..nu mai zic de basii carvin sau de celebrele b52...
electrovoice si dynacord nu e no-name acolo...sincer acum fara sa jignesc da p-audio e no-name acolo pe marile scene....
si detin poze cu o scena care foloseste totul full dynacord pe care a cantat multi artisti...
exemplu din romania e gyuri pascu care nu canta pe orice scule si daca lui nu ii place firma la boxe se intoarce si pleaca ...acest lucru am patit-o la tricorp cand lucram si aveau boxe de la ignat...s&s audio...


Sus
  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 97 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Următorul

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 8 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România