The poweraudio Forum is managed by a team of tallented administrators that have made it their mission to offer projects, schematics, designs and their advice free of charge. By making a small donation you can aid in the further development and running costs of this community. We thank you for the support!
Forumul Poweraudio este manageriat de o echipa de administratori talentati care au misiunea de a furniza proiecte, scheme, schite si sfaturi in mod gratuit. Facand o donatie, puteti sa ajutati la dezvoltarea si acoperirea costurilor de operare si dezvoltare a acestei comunitati. Va multumim pentru ajutor!

forumpoweraudio.ro

>> Bine ati venit pe forumul Poweraudio - Cel mai mare forum PROaudio din Romania <<
Acum este Mar Mar 19, 2024 5:10 am


Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 3 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Alegere incinte pentru mt122
MesajScris: Lun Mai 11, 2020 7:05 pm 
Neconectat
User

Membru din: Mie Oct 23, 2019 11:04 am
Mesaje: 11
Localitate: Zadareni
Salut colegi. A trecut ceva timp de cand nu am mai "mesterit". vreau sa ma apuc de doi topi mt122. Driverele BM-D750 le am, urmeaza sa iau difuzoarele de top,horn,accesorii pentru incinte,etc.Intrebarea ce ma framanta pe mine, am ramas cu 4 buc Beyma 18G550 din alte proiecte(nu ma pot despartii de ele, sunt pe suflet fiind modelele vechi) si vreau sa fac 4 incinte pentru ele care sa faca fata la topi. deocamdata amplificarea e asigurata de un Poweraudio B8 si urmeaza un upgrade pe viitor. oscilez intre PWH-18SW1P sau LSW118 dar sunt deschis si la alte sugestii. ele in general se v-or folosi pentru "mici" party-uri outdoor sau sali de evenimente mari.Daca se poate oferi vre-o sugestie cu referire la modificarile de acordaj cat si spre final pentru setarile DSP. O seara buna tuturor.

.


Sus
 Profil  
 


 Subiectul mesajului: Re: Alegere incinte pentru mt122
MesajScris: Lun Mai 11, 2020 8:04 pm 
Neconectat
Director General 0766332366
Director General  0766332366
Avatar utilizator

Membru din: Joi Oct 27, 2005 7:33 pm
Mesaje: 19810
Localitate: La sediu
Recomand LSW118, aceea e ultima versiune

acordajul il pastrezi neschimbat

_________________
ing. Mircea Bartic
Director general

Poweraudio Romania
Drumul Tarpiului, Nr.30, Bistrita, Jud. Bistrita-Nasaud
Telefon: 0766332366
E-mail: office@poweraudio.ro
www.poweraudio.ro
facebook.com/poweraudio.romania


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Alegere incinte pentru mt122
MesajScris: Mar Mai 12, 2020 6:18 pm 
Neconectat
User

Membru din: Mie Oct 23, 2019 11:04 am
Mesaje: 11
Localitate: Zadareni
Multumesc. de luni sper sa ma apuc de confectionat incintele,va tin la curent. pana atunci toate cele bune


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 3 mesaje ] 

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România